Szczyrk: Niebezpieczna motopasterka na Salmopolu. Duchowni...

  Szczyrk: Niebezpieczna motopasterka na Salmopolu. Duchowni chcą pomóc młodzieży

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Szalona góralska pasterka na Salmopolu to obraz zgorszenia. Młodzi pijani ludzie jeżdżą sklepowym wózkiem po drodze, inni ćwiczą drifty na ulicy
  1/6
  przejdź do galerii

  Szalona góralska pasterka na Salmopolu to obraz zgorszenia. Młodzi pijani ludzie jeżdżą sklepowym wózkiem po drodze, inni ćwiczą drifty na ulicy ©YouTube

  Widziałem ten filmik i bardzo mnie zasmucił, zwłaszcza że zdarzyło się to nie po raz pierwszy i na dodatek w wigilinją noc. Trzeba coś z tym zrobić - stwierdził ks. Jan Byrt, proboszcz parafii ewangelickiej w Szczyrku-Salmopolu komentując to, że kilka kilometrów od parafii na Przełęczy Salmopolskiej w wigilijną noc odbyła się motopasterka z driftami, czyli jazdą w kontrolowanym poślizgu, alkoholem i przekleństwami.
  Przypomnijmy, że na serwisie Youtube został zamieszczony filmik, który trwa 3,45 min. Został nakręcony prawdopodobnie smartfonem. Nosi niewinny tytuł „Salmopol”. Jednak już pierwsze ujęcia zapowiadają, że będzie ostro. I faktycznie później jest ostro, wulgarnie i niebezpiecznie. Najpierw głos z offu mówi: - Na żywo k… z Salmopolu. Po chwili młody chłopak dodaje do kamery: -- Dzień dobry. Ja jestem Bartek i witamy was bardzo serdecznie.
  Pasterka jest k… Po czym zaczyna się kilkadziesiąt sekund filmiku, na którym widać, jak samochody (różnych marek) na w sumie wąskiej, krętej, górskiej i oblodzonej drodze driftują, czyli jadą w kontrolowanym poślizgu, chwilami mijając się tylko o kilkanaście centymetrów; cud, że nie dochodzi do zderzenia. Przygląda się temu kilkadziesiąt osób stojących na poboczu. Momentami słychać krzyki, przekleństwa, czasami muzykę, leje się alkohol, w tle ryk silników. W pewnym momencie pojawia się policyjny radiowóz, tłum zaczyna wyć i skandować „Zawsze i wszędzie policja j… będzie”.

  CZYTAJ WIĘCEJ:
  Góralska pasterka na Salmopolu WIDEO Pijaństwo, wulgarne zachowanie, nielegalne rajdy i drifty


  Ks. Byrt stwierdził, że we wtorek odwiedził go z kolędą ksiądz katolicki i rozmawiali na temat tego, co działo się w świąteczną noc na Salmopolu. Duchowni ustalili, że powinni wesprzeć działania policji, pomóc młodzieży i wstępnie zaplanowali, że w przyszłym roku zrobią pasterkę dla młodych na Przełęczy Salmopolskiej. - Kościoły muszę w tej sprawie podjąć jakieś kroki. Nie można tego tak zostawić. Musimy wyjść do tej młodzieży, pokazać, że pasterka może wyglądać inaczej, a nie tylko wódka i przekleństwa - stwierdził ks. Byrt.

  Z kolei nadleśniczy Nadleśnictwa Bielsko Hubert Kobarski zwraca uwagę na jeszcze jedną rzecz - poprzez takie nocne hałasy w górach cierpi zwierzyna leśna (w tej części Beskidów występują m.in. sarny, jelenie, czasem pojawiają się wilki i niedźwiedź, są dziki, borsuki i lisy). - Przez taki huk zwierzyna jest przepędzana z jednej strony na drugą. Wystraszona wyskakuje na drogę, w efekcie czego dochodzi do kolizji i wypadków - zauważa nadleśniczy Kobarski.

  Elwira Jurasz, rzecznik bielskiej policji, poinformowała, że tego wieczoru na Salmopolu pojawiło się kilkudziesięciu policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji, Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bielsku-Białej i Komisariatu Policji w Szczyrku.

  - Policjanci wylegitymowali 51 uczestników tego wydarzenia, skontrolowali 21 pojazdów, 27 osób sprawdzili czy nie posiadają na przykład niebezpiecznych narzędzi. Zatrzymali dwa dowody rejestracyjne, jednemu kierowcy odebrali prawo jazdy, a osiem osób zostało ukaranych mandatami za stwarzanie zagrożenia na drodze, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym i wulgaryzmy - poinformowała Elwira Jurasz. Podkreśliła, że takie rajdy są bardzo niebezpieczne i policjanci traktują je i będą traktowali bez pobłażania.

  ZOBACZ NAGRANIE GÓRALSKIEJ PASTERKI NA SALMOPOLU
  Góralska pasterka na Salmopolu WERSJA PEŁNA
  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zrozumielista t'warzysze?

   Demokrata pańszczyźniany (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Typowa polska metoda rodem z Wydzialu Kontroli Prasy i Widowisk przy KCPZPR!
   Robimy "aktualizcje" i wymiatamy wszystkie komentarze niepodobajace sie PiS-uarom pod dywan.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama