Szklana klatka w centrum Bielska-Białej. Będą emocje!

  Szklana klatka w centrum Bielska-Białej. Będą emocje!

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Szklana klatka w centrum Bielska-Białej. Będą emocje!
  1/6
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Klimaniec

  Szklana klatka, jaka stanęła w centrum Bielska-Białej na placu Chrobrego w Bielsku-Białej, będzie jedną z aren VDC i Dental-Care Mistrzostw Świata Juniorów w Squashu 2016. Ceremonia otwarcia w piątek o 18.30. Pierwsze mecze w sobotę.
  Bielski klub Enjoy od dwóch lat przenosi squash spoza swoich murów do centrum miasta rozstawiając na placu Chrobrego szklany kort i tym samym dając mieszkańcom szansę poznania tej dyscypliny i spróbowania w niej swoich sił.

  W tym roku organizatorom udało się pójść o krok dalej. Dzięki zaangażowaniu przedstawicieli klubu Enjoy, Bielsko-Biała otrzymało Światowej Federacji Squasha (WSF) prawo organizacji Mistrzostw Świata Juniorów kategorii U19.


  - Mimo tego, że w tych zawodach biorą udział zawodnicy poniżej 19 lat, posiada ona rangę światową. To właśnie podczas tego typu imprez gracze rozpoczynają swoją zawodową karierę, a większość ze zwycięzców zostaje później mistrzami świata, tak jak m.in. aktualny mistrz świata Raneem El Welily - informują organizatorzy wydarzenia.

  W Bielsku-Białej przez pierwsze dwa tygodnie sierpnia (od 6 do 17 sierpnia) rozegranych zostanie ponad 800 meczów squasha zarówno w klubie Enjoy, jak i w szklanym korcie na placu Chrobrego, który od kilku dni jest rozkładany.

  W tej rywalizacji wezmą udział reprezentacje narodowe z 21 państw w chłopięcych zawodach drużynowych. W części indywidualnej udział wezmą zarówno chłopcy, jak i dziewczyny z 31 krajów m.in. z Anglii, Argentyny, Australii, Belgii, Egiptu, Francja, Indii, Iranu, Jordanii, a nawet Papuy Nowej Gwinei. Nie zabraknie rzecz jasna reprezentantów Polski.

  Cześć zawodników już zameldowała się w Bielsku-Białej i trenuje w klubie Enjoy Squash. Ceremonia otwarcia VDC i Dental-Care Mistrzostw Świata Juniorów w Squashu 2016 odbędzie się w piątek 5 sierpnia o 18.30 na placu Chrobrego. Pierwsze mecze mistrzowskie w sobotę.

  - Rozpoczniemy turniejami indywidualnymi w kategoriach GU19 i BU19 - co odpowiednio oznacza dziewczyny do lat 19 i chłopcy do lat 19. To wszystko w dniach 6-11 sierpnia 2016. W drugiej części tj. 12-17 sierpnia 2016 zmierzy się 26 juniorskich reprezentacji narodowych chłopców do lat 19 - informują organizatorzy.

  Mecze odbywać się będą w dniach od 6-17 sierpnia w godzinach od 10:00 do 18:00 w klubie Enjoy Squash (ul. Rejtana 3), rozgrywane w trzech sesjach np. godz. 10:00, 12:00, 16:00. Przy dobrej pogodzie od godziny 20:00 mecze będą odbywać się na szklanym korcie na pl. Chrobrego.

  *Przejmująca historia Macieja Cieśli. To o nim mówił papież Franciszek
  *Ale burza! Samochody zatopione przy M1 w Czeladzi ZDJĘCIA + WIDEO
  *Tylko szaleniec mógłby się rzucić na tego policjanta ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *Najlepsze baseny w województwie śląskim [TOP 10 BASENÓW]
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama