Uratowali ludzi z pożaru. Wójt im podziękował [ZDJĘCIA]

  Uratowali ludzi z pożaru. Wójt im podziękował [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Uratowali ludzi z pożaru. Wójt im podziękował [ZDJĘCIA]
  1/13
  przejdź do galerii

  ©materiały KMP w Bielsku-Białej

  Sierż.szt. Jakub Januła i st.sierż. Radosław Dendys z komisariatu policji w Kobiernicach, którzy w minioną niedzielę uratowali rodzinę z płonącego domu, otrzymali gratulacje od wójta gminy Kozy.
  Do zdarzenia doszło w niedzielę (6 listopada) tuż przed 3.00 w nocy, sierż.szt. Jakub Januła oraz st.sierż. Radosław Dendys otrzymali informację, z której wynikało, że któryś z mieszkańców pali tworzywa sztuczne. Policjanci natychmiast podjęli interwencję. Wtedy zauważyli, że w jednym z prywatnych budynków wybuchł pożar. Paliła się elewacja zewnętrzna wraz z ociepleniem styropianowym, rynna i jej odpływ, a także skrzynka maskująca zawór gazu.

  Drzwi do budynku były zamknięte, a rolety zewnętrzne w oknach opuszczone. Nikt nie reagował na dzwonek i pukanie do drzwi. Wreszcie, po kilku minutach gwałtownego pukania, policjanci zdołali wybudzić ze snu śpiącego mężczyznę oraz jego żonę i dwójkę dzieci w wieku 5 i 9 lat.

  Policjanci wyprowadzili domowników w bezpieczne miejsce. Wezwali na miejsce straż pożarną. Odłączyli dopływ gazu do budynku i sami przystąpili do gaszenia pożaru. Na miejsce dotarło kilka zastępów straży pożarnej oraz pogotowie gazowe. Strażacy ugasili pożar i zniwelowali zagrożenie. Dokonali także pomiaru stężenia tlenku węgla w mieszkaniu, którego normy były znacznie przekroczone. Zwłaszcza w pokoju, w którym spał 9-letni chłopczyk. Dziecko zostało przewiezione do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Z ustaleń wynika, że do pożaru doszło najprawdopodobniej na skutek zapalenia się kubła ze składowanym tam popiołem z kominka.

  Dzielnym policjantom gratulował wójt gminy Kozy Krzysztof Fiałkowski. Gratulował odwagi i zdecydowanego działania, które przyczyniło się do uratowania życia czteroosobowej rodziny i ocalenia ich majątku. Policjanci otrzymali również gratulacje od szefa bielskiego garnizonu insp. Dariusza Matusiaka.

  Sierż.szt. Jakub Januła i st.sierż. Radosław Dendys pełnią służbę w zespole patrolowym Komisariatu Policji w Kobiernicach. Wykazują się dużą odpowiedzialnością oraz umiejętnością podejmowania szybkich i właściwych decyzji. St.sierż. Radosław Dendys prywatnie jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzybrodziu Żywieckim.


  *Plebiscyt Hipokrates 2016: Głosuj teraz AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA
  *Sprawdź, czy możesz zostać policjantem TEST PSYCHOLOGICZNY
  *Tyle naprawdę zarabiają żołnierze, policjanci, strażnicy i prokuratorzy
  *Czy zdałbyś egzamin na taksówkarza? Jak przejechać przez Katowice? QUIZ
  *Wielki wybuch w Sosnowcu: Szkieletor runął ZDJĘCIA + WIDEO
  *To co, że wiatr i zimno. Morsy rozpoczęły sezon na Pogorii ZDJĘCIA + WIDEO

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama