W Bielsku-Białej wystartuje 2. PKO Bieg Charytatywny...

  W Bielsku-Białej wystartuje 2. PKO Bieg Charytatywny organizowany przez PKO Bank Polski

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W Bielsku-Białej wystartuje 2. PKO Bieg Charytatywny organizowany przez PKO Bank Polski
  W najbliższym czasie w Bielsku Białej rusza 2. PKO Bieg Charytatywny. Drużyny można rejestrować już od 26 sierpnia. Sztafeta pod patronatem banku rozpocznie się zaś 17 września 2016 r. jednocześnie na 12 stadionach w naszym kraju. Dla Bielska-Białej będzie to debiut na tej imprezie. Za każde przebiegnięte okrążenie Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki, za które zostaną zakupione posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci. Wynagrodzone zostaną również wszystkie miasta – gospodarze, bo w każdym z nich Fundacja PKO Banku Polskiego wybuduje siłownie na świeżym powietrzu.
  W Bielsku-Białej wystartuje 2. PKO Bieg Charytatywny organizowany przez PKO Bank Polski
  „Pomagamy z każdym krokiem” – to hasło przewodnie 2. PKO Biegu Charytatywnego. Wystartuje on w sobotę, 17 września o godz. 11.30 – jednocześnie na stadionach lekkoatletycznych 12 miast w Polsce: w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Łomży, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie i we Wrocławiu. W Bielsku-Białej bieg odbędzie się na Stadionie Sprint w Wapienicy przy ul. Jaworzyńskiej 120. Oprócz PKO Banku Polskiego swą pieczę nad uroczystością sprawuje Prezydent Miasta Bielsko-Biała Pan Jacek Krywult, który objął imprezę Honorowym Patronatem.

  Ambasadorem biegu w Bielsku-Białej został znany siatkarz Krzysztof Ignaczak. Bieg promują również nieustannie od pierwszej edycji Maciej Kurzajewski, dziennikarz TVP Sport oraz byli lekkoatleci Sebastian Chmara i Paweł Januszewski. W tym roku dołączyła do nich aktorka Karolina Gorczyca, aktorka znana z tego, że zachęca do uprawiania sportu i promuje zdrowy tryb życia.. Jej zdaniem każdy wysiłek fizyczny jest mi bliski, bo dodaje energii.
  Tak jak w minionym roku uczestnicy stworzą drużyny składające się z pięciu osób każda. Na pokonanie kolejnych okrążeń będą mieć godzinę. W nagrodę za ich poświęcenie Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże pieniądze na zakup posiłków dla najbardziej potrzebujących dzieci. Na najlepsze zespoły czekają nagrody. Limit uczestników na każdym stadionie to 70 drużyn. Na stracie trzeba wpłacić przynajmniej 25 zł od drużyny, czyli 5 zł od uczestnika. Wszystkie wpłaty również zostaną przekazane na cel charytatywny. Zapisów można dokonywać od 26 sierpnia na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl.

  W ubiegłorocznym biegu wystartowało łącznie 3 665 osób w całym kraju i przemierzyli oni ponad 26 tys. okrążeń. Zdaniem Małgorzaty Gębickiej, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego, pomysł z biegiem sztafetowym był strzałem w dziesiątkę. Wysiłek zawodników i pokonane okrążenia pozwoliły przekazać fundacji 632 tys. złotych na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci. Głębicka wyraża nadzieję, że w tym roku zaangażowanie uczestników będzie jeszcze większe.

  Oprócz biegu głównego, 17 września na tych samych stadionach, o godz. 9.00 odbędzie się PKO Bieg Charytatywny Młodych – finał eliminacji „SportGeneracja”. Jego uczestnikami będą uczniowie szkół podstawowych z całej Polski, również tych, które należą do Szkolnych Kas Oszczędności. Głównym celem akcji jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej. Według Pawła Januszewskiego, prezesa Fundacji Wychowanie przez Sport, koordynator akcji „SportGeneracja”, bieganie jest najprostszą dyscypliną sportu i przynosi dzieciakom wiele satysfakcji, szczególnie, jeśli są za to doceniani w takich właśnie zawodach. - Zachęcam do kibicowania młodym biegaczom! – mówił Januszewski.

  W z miast wygra 5 zespołów, a zwycięzcy otrzymają środki pieniężne na zakup sprzętu sportowego dla ich szkół. Okrążenia wybiegane przez uczniów zostaną doliczone do okrążeń pokonanych przez dorosłych uczestników. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże dzięki temu pieniądze na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci.

  PKO Bieg Charytatywny to inicjatywa, która wpisuje się w ideę programu „PKO Bank Polski. Biegajmy razem”. Bank realizuje go już od kilku lat i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama