Ważne
  Zbrodnia w bielskim Muzeum [ZDJĘCIA]

  Zbrodnia w bielskim Muzeum [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Noc Muzeów 2017 w Bielsku-Białej
  1/47
  przejdź do galerii

  Noc Muzeów 2017 w Bielsku-Białej ©Łukasz Klimaniec

  Akcja policji w Muzeum Historycznym Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej. Popełniono morderstwo. Na miejscu zjawili się policjanci z bronią i psami tropiącymi, ekipa techników śledczych i…. mnóstwo zwiedzających. Tak przebiegała Noc Muzeów 2017 w Bielsku-Białej.
  Tłum zwiedzających czekał od ponad godziny na wejście do Zamku Sułkowskich. W tym czasie wejście zajęli policjanci z psami tropiącymi, a dźwięk policyjnych syren przykuwał z daleka uwagę. Na miejscu popełniono zbrodnię…

  Taki niecodzienny pomysł na Noc Muzeów 2017 wymyślili muzealnicy w Bielsku-Białej, którzy zaprosili do współpracy policjantów.

  - Policja odpowiedziała fantastycznie na naszą propozycję - przyznaje Iwona Purzycka, dyrektorka Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej.
  I przypomina, że Noc Muzeów 2017 w Bielsku-Białej odbywa się pod hasłem Sensacyjna noc w zamku na wzgórzu. Pretekstem do opracowania programu jest najnowszy kryminał Zamek na wzgórzu autorstwa K.M. Bakowa.

  - Akcja książki dzieje się w muzeum, w Bielsku-Białej, jest pokój przesłuchań, miejsce zbrodni i wszechobecna policja, która sprawdza ślady. Można pooglądać eksponaty, jakie są w nadprzyrodzonej rzeczywistości, bo te rzeczy są – moim zdaniem - trochę nierzeczywiste. Dlatego , warto przeczytać książkę, by dowiedzieć się czegoś więcej o muzeum, wiele o mieście, a przy okazji przeczytać dobry kryminał – dodaje.

  Noc Muzeów 2017 w Bielsku-Białej w Zamku Sułkowskich spotkała się z wielkim zainteresowaniem bielszczan, którzy tłumie odwiedzili Zamek Sułkowskich.

  -To dla mnie zagadka, dlaczego Noc Muzeów przyciąga tyle osób. Ale chyba coś w tym jest coś magicznego. Jednak zwiedzanie muzeum w nocy to coś niezwykłego - oceniła Iwona Purzycka.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama