Obywatel zadzwonił, pijak nie pojechał

  Obywatel zadzwonił, pijak nie pojechał

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Obywatel zadzwonił, pijak nie pojechał

  ©Śląska Policja

  Dzięki czujności obywatela i jego właściwej postawie, dzielnicowi z Bierunia udaremnili dalszą jazdę 43-letniemu kierowcy mazdy. Mężczyzna prowadził samochód, mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Zgłoszenie było efektem kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz” oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”.
  Obywatel zadzwonił, pijak nie pojechał

  ©Śląska Policja

  Policja podaje, że do zatrzymania pijanego kierowcy doszło wczoraj około 20.00 w Bieruniu. Anonimowy mężczyzna powiadomił telefonicznie dzielnicowego z rejonu miasta Bieruń, że ul. Warszawską jedzie samochód marki Mazda, którego kierowca prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Dzielnicowi patrolujący w tym czasie swój rejon służbowy niezwłocznie udali się na ulicę Warszawską, gdzie w okolicy skrzyżowania z ul. Wawelską zauważyli wskazany pojazd.

  Podczas kontroli drogowej podejrzenia zgłaszającego potwierdziły się. Badanie stanu trzeźwości kierowcy mazdy, wykazało u niego 2,38 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. W sprawie wszczęto dochodzenie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości 43-latek będzie teraz odpowiadał przed sądem.

  Warto w tym miejscu dodać, że podobna do opisanej sytuacja, miała miejsce również w ubiegłym miesiącu. Ten sam dzielnicowy w podobny sposób został wówczas poinformowany przez jednego z mieszkańców swojego rejonu służbowego o podejrzeniu jazdy motorowerzysty pod wpływem alkoholu. Informacja również się potwierdziła. Dzielnicowi udaremnili dalszą jazdę 46-letniemu kierowcy, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

  Oba opisane przypadki świadczą o tym, że wdrożona w ostatnim czasie w garnizonie śląskim nowa koncepcja pracy policjantów dzielnicowych „Dzielnicowy bliżej nas”, a także uruchomiona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji aplikacja mobilna „Moja Komenda”, za pośrednictwem której każdy mieszkaniec szybko i w prosty sposób może skontaktować się ze swoim dzielnicowym, przynoszą wymierne efekty, a co za tym idzie, mają niebagatelny wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

  Przypominamy również o trwającej kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”. Każde Państwa zgłoszenie (nawet anonimowe) o zachowaniu niezgodnym z prawem lub podejrzeniu takiego zachowania, jest sprawdzane przez policjantów. Zachęcamy do kontaktu z dzielnicowymi przypominając jednocześnie, że w przypadkach zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997.

  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  ZOBACZCIE FILM: Mija 20 lat od powodzi tysiąclecia:


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama