Bytom 500 plus: Gdzie składamy wnioski?

  Bytom 500 plus: Gdzie składamy wnioski?

  Magdalena Nowacka-Goik

  Dziennik Zachodni

  Bytom 500 plus: Gdzie składamy wnioski?

  ©Marzena Bugała-Azarko

  [b]Bytom 500 plus na dziecko. [/b] Rządowy program w Bytomiu obejmie około 11 tysięcy rodzin. Wnioski będzie można złożyć w siedzibie MOPR lub przy ul. Łużyckiej
  Bytom 500 plus: Gdzie składamy wnioski?

  ©Marzena Bugała-Azarko

  Bytom 500 plus na dziecko. Rządowy program w Bytomiu obejmie około 11 tysięcy rodzin. Wnioski będzie można złożyć w siedzibie MOPR lub przy ul. Łużyckiej

  Od kwietnia, podobnie jak w całej Polsce, rodzice, którzy mają co najmniej dwoje dzieci w wieku poniżej 18 roku życia, będą mogli wystąpić o świadczenie w ramach programu „Rodzina 500 plus”. Sprawdzamy, jak to będzie wyglądało w Bytomiu.


  Osobiście lub też elektronicznie  Bytomianka Katarzyna Jaksik-Lądwik wspólnie z mężem wychowują trzy córki w wieku 5, 10 i 12 lat. Na dwie z nich (średnią i najmłodszą), będą mogli otrzymać dofinansowanie w ramach rządowego programu.

  Wnioski będzie można składać w nowym lokalu przy ulicy Łużyckiej 12 (obecnie jest przygotowywany do tego celu) oraz w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu przy ul. Strzelców Bytomskich 21.

  - Na początek programu planujemy pracę w godzinach od godz. 7.30 do 18 w dni powszednie w obydwu miejscach - mówi Aleksandra Szatkowska, rzeczniczka prasowa UM w Bytomiu. Punkt przy Łużyckiej będzie funkcjonował także dodatkowo w soboty w godzinach od 8 do 16.

  Według szacunkowych na razie danych, w Bytomiu program obejmie około 11 tysięcy rodzin, co się przekłada na 13-14 tys. dzieci objętych pomocą.

  Wnioski będą dostępne w formie papierowej w siedzibie MOPR, także w nowym punkcie obsługi przy ul. Łużyckiej 12 oraz w 11 Terenowych Punktach Pomocy Środowiskowej w Bytomiu. - Rozważamy wykorzystanie także innych kanałów dystrybucji druków - mówi Szatkowska. W formie elektronicznej - do pobrania i wydruku samodzielnie - wniosek już powinien być udostępniony na internetowej stronie MOPR. Przy składaniu wniosku przez internet wnioskujący będą korzystać z formularza opracowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Szczegóły na ten temat publikuje na swoich stronach MRPiPS.

  Obsługę ma zapewnić dwadzieścia osób  Jak informuje Aleksandra Szatkowska, Urząd Miejski planuje, że do bezpośredniej realizacji zadania będzie zaangażowanych około 20 osób.

  - Obsługą będą się zajmowały zarówno osoby zatrudnione w Ośrodku MOPR, jak również nowo przyjęci pracownicy - mówi rzeczniczka. Ile zarobią? Tu mamy wymijającą odpowiedź. - Wynagrodzenia nie będą odbiegać od wynagrodzeń innych pracowników realizujących podobne zadania w strukturze Ośrodka - mówi Aleksandra Szatkowska.


  *Salon Maserati w Katowicach otwarty! Poznaj tajemnice legendarnych samochodów
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama