Bytom: Fetor w Bobrku. Kto jest winien?

  Bytom: Fetor w Bobrku. Kto jest winien?

  Magdalena Nowacka-Goik

  Dziennik Zachodni

  Bytom: Fetor w Bobrku. Kto jest winien?

  ©Grzegorz Goik

  Bytom: Fetor w Bobrku. Kto jest winien? Mieszkańcy raz po raz interweniują w sprawie smrodu w dzielnicy. Podej-rzewali koksownię, ale to nie przez ni
  Bytom: Fetor w Bobrku. Kto jest winien?

  ©Grzegorz Goik

  b]Bytom: Fetor w Bobrku. Kto jest winien? Mieszkańcy raz po raz interweniują w sprawie smrodu w dzielnicy. Podej-rzewali koksownię, ale to nie przez nią[/b]

  Smród jest taki, że zatyka. A wszystkiemu winna podobno koksownia Carbo-Koks. Podobno, bo , jak się okazuje, sprawa nie jest tak oczywista. Radna miejska Joanna Stępień twierdzi, że nie ma tygodnia, żeby ktoś nie zwrócił się do niej, czy to osobiście, czy mailem, z prośbą o interwencję w sprawie uciążliwych zapachów. Najmocniej czuć je w Bobrku i Karbiu. Radna pisała interpelacje w tej sprawie.Kilka dni temu dostała odpowiedź.

  - Wyziewy z koksowni, a wraz z nimi duszący odór plastiku, utrudniają oddychanie i normalne funkcjonowanie - mówi. - Ale jak widać po odpowiedziach, które dostałam, wszystko jest według norm. Może należy obniżyć normy i zadbać o zdrowie mieszkańców, a nie udawać, że nic się nie dzieje - mówi radna.

  W odpowiedzi na jej interpelację, wiceprezydent Andrzej Panek informuje, że 10 maja pracownicy Wydziału Ekologii UM przeprowadzili w koksowni kontrole bez zapowiedzi. Ale nic nie wykryto. Kontrolujący nie stwierdzili też uciążliwych zapachów.

  - Spełniamy wszystkie normy - zapewnia Sebastian Chachołek, zajmujący się obsługą prasową firmy. - Smród jest, i owszem, ale to nie z naszej firmy, tylko z firmy obok, która zajmuje się utylizacją odpadów. Też to czujemy i zgłaszaliśmy do UM - dodaje. Aleksandra Szatkowska, rzeczniczka UM wyjaśnia, że fetor prawdopodobnie pochodzi z terenu przy Pasteura (dawna Huta Bobrek). Jest tu jednak kilka firm zajmujących się odpadami.

  - Przeprowadzono tam liczne kontrole, podczas których faktycznie stwierdzono nieprawidłowości. Przedsiębiory byli wzywani do zaniechania naruszeń wydanych zezwoleń- mówi.

  Od lutego 2016 także KMP prowadzi kontrole pojazdów wjeżdżających na ten teren. Weryfikowana jest też zgodność przyjmowanych odpadów z wydanymi dla przedsiębiorców zezwoleniami. Ale mieszkańcy na fetor skarżą się dalej.

  *Niesamowite oświadczyny na dachu Spodka w Katowicach ZDJĘCIA
  *Takie wyposażenie samochodów naprawdę ułatwia życie
  *Słynna restauracja Kryształowa w Katowicach będzie zamknięta
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama