Bytom: II Rozbarska Biesiada za nami [GALERIA ZDJĘCIA]...

  Bytom: II Rozbarska Biesiada za nami [GALERIA ZDJĘCIA] Znajdźcie się na zdjęciach

  Zdjęcie autora materiału

  Magdalena Mikrut-Majeranek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Biesiada Rozbarska
  1/156
  przejdź do galerii

  Biesiada Rozbarska ©Magdalena Mikrut-Majeranek

  21 października w cechowni dawnej KWK "Rozbark" odbyła się Biesiada Rozbarska. Była to już druga edycja imprezy organizowanej przez Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark oraz Górniczy Klub Sportowy „Rozbark". Gościom zaserwowano ponad pięć godzin wyśmienitej zabawy, olbrzymią dawkę dobrego humoru i tradycyjne śląskie jedzenie. Znajdźcie się na zdjęciach
  Biesiadę zorganizowano w zrewitalizowanej cechowni KWK "Rozbark", w której dziś mieści się scena Teatru Rozbark. Impreza
  nawiązuje do historii tego miejsca i do tradycyjnych „karczm piwnych”, poprzedzających grudniowe święto górników - „Barbórkę”.

  - Kopalnia była integralną częścią dzielnicy, a karczmy piwne i biesiady były wpisane w życie cechowni. Właśnie tam niegdyś odbywały się górnicze barbórki.
  Razem z dyrektorem Teatru Rozbark – Adrianem Lipińskim, który przywiązuje dużą wagę do społecznego aspektu działania teatru i jego misji integrującej dzielnicę, chcemy przywrócić te tradycje - powiedział nam Tomasz Kasperek, prezes GKS „Rozbark”. - Cały zespół teatru aktywnie włączył się w przygotowanie tak ważnej dla naszej dzielnicy i miasta imprezy – dodał.

  Biesiadującym czas umilił występ kabaretu „Jestem”, łączącego górnicze tradycje Śląska z poczuciem humoru. Artyści wystąpili w strojach górniczych oraz w różnych oryginalnych i zaskakujących przebraniach. Odegrali kilka scen z bijącego nie tak dawno rekordy popularności serialu "Wspaniałe Stulecie". Perypetie śląskiej wersji przygód Sulejmana i Hurrem wywołały salwy śmiechu. Był też akcent lokalny. Gości powitali młodzi rozbarczanie ubrani w tradycyjne stroje. Nie zabrakło konkursów i rozmaitych zabaw zorganizowanych dla uczestników biesiady oraz zabawa taneczna.

  W ramach imprezy przeprowadzono także charytatywną aukcję obrazu bytomskiego artysty malarza Wojciecha Tatarczyka, z której dochód przeznaczony zostanie na wsparcie i działalność reaktywowanej Akademii Piłkarskiej GKS Rozbark Bytom. Obraz wylicytował Andrzej Panek, zastępca prezydenta miasta za 750 zł.


  *Śląskie jest NAJ... Ciekawe, czy to wiecie ROZWIĄŻCIE QUIZ
  *Tragedia w Częstochowie. Para 18-latków zginęła w wypadku
  *25 lat więzienia dla Krakowiaka, a on stoi z kamienną twarzą ZDJĘCIA
  *Równica bez schroniska? Niestety to koniec

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama