Bytom: Nowa kamienica i stary hotel

  Bytom: Nowa kamienica i stary hotel

  Magdalena Nowacka-Goik

  Dziennik Zachodni

  Bytom: Nowa kamienica i stary hotel
  Mieszkania i usługi w nowym budynku przy dawnym kinie Gloria. Kredyt na remont hotelu przy ul. Siemianowickiej. Będą lokale socjalne. Pytanie kiedy?
  Bytom: Nowa kamienica i stary hotel
  Gdzie jest największa piaskownica w Bytomiu? Większość bytomian odpowie bez wahania: przy Rynku, obok dawnego kina „Gloria”. Nie chodzi jednak bynajmniej o miejsca do zabaw dla dzieci. Tak bytomianie „ochrzcili” plac po wyburzonej kamienicy przy ul. Szymanowskiego 1. Teraz jednak „piaskownica” w końcu zniknie.

  Koniec z piaskownicą. Będzie nowy budynek  Kamienica przy ulicy Szymanowskiego 1 razem z jeszcze trzema (przy ul.
  Krakowskiej 28, Kościelnej 5 i Chrobrego 2) została przekazana przez miasto wrocławskiej spółce Siemoniki w zamian za budynek przy ulicy Siemianowickiej 105b (to były hotel robotniczy). Taką decyzję podjęli radni w lutym 2014 roku. W październiku 2014 roku, firma zabrała się za jej wyburzenie. Jak informowała wtedy Elżbieta Kwiecińska, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Bytomiu, nie można było już czekać dłużej z rozbiórką. Kamienica stała opuszczona od dziesięciu lat i zagrażała okolicznym budynkom.

  Po jej wyburzeniu przez 1,5 roku nic się tu nie działo, chociaż urzędnicy zapewniali, że zamiana nastąpiła pod warunkiem, iż na wyburzeniu się nie skończy, a miejsce będzie zagospodarowane w porozumieniu z miastem. Plac straszył swoim wyglądem. Było to sporym zgrzytem i psuło wizerunek tej części miasta, zwłaszcza że stojąc na Rynku wyrwa rzucała się w oczy. Kilkanaście dni temu w końcu ruszyły tu prace. Zgodnie z informacją na tablicy ma tu powstać budynek usługowo-mieszkalny. Będzie miał pięć kondygnacji.

  Socjale w hotelu. Ale najpierw kredyt  A co z hotelem przy Siemiano-wickiej? Niewiele. Ma tu powstać 55 lokali socjalnych o powierzchni od 20 do 50m kw. Kiedy? Jak się okazuje, i ta inwestycja zależy od sławetnego kredytu. Bytomskie Mieszkania mają już potwierdzenie o możliwości przyłączenia do sieci. - Kolejnym etapem jest opracowanie dokumentacji przedprojektowej w tym m.in. audytu energetycznego i projektu budowlanego - mówi Aleksandra Szatkowska, rzeczniczka UM w Bytomiu. Będzie go można rozpocząć po podpisaniu umowy kredytowej z EBI.

  Dowiedzieliśmy się też, że w kwietniu miasto podpisało umowę z przedstawicielami Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Przygotują konkretną koncepcję zagospodarowania budynku i terenu.

  *Sklepy czynne w Boże Ciało WYKAZ + Godziny otwarcia sklepów
  *Sensacyjne odkrycie w Muzeum Auschwitz. Tajemnica złotego pierścionka
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *Zobaczcie najładniejsze ołtarze na Boże Ciało

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama