Bytom: Opera za 500 groszy. „Moc przeznaczenia" w wyjątkowej...

  Bytom: Opera za 500 groszy. „Moc przeznaczenia" w wyjątkowej cenie

  Magdalena Nowacka-Goik

  Moc przeznaczenia
  1/4
  przejdź do galerii

  Moc przeznaczenia ©Krzysztof Bieliński/mat. Opera Śląska Bytom

  Opera za 500 groszy. „Moc przeznaczenia" w wyjątkowej cenie. Opera Śląska po raz trzeci przyłącza się do obchodów Dnia Teatru Publicznego.
  Bytom: Opera za 500 groszy. „Moc przeznaczenia" w wyjątkowej cenie! Opera Śląska po raz trzeci przyłącza się do obchodów Dnia Teatru Publicznego

  W sobotę, 13 maja, o godzinie 18 na deskach Opery Śląskiej, będzie można zobaczyć najbardziej gorący spektakl w tym sezonie - „Moc przeznaczenia" Giuseppe Verdiego. Po raz pierwszy, operę z udziałem solistów, chóru, baletu i orkiestry Opery Śląskiej pod batutą Jakuba Kontza i w reżyserii Tomasza Koniny można było zobaczyć dwa miesiące temu

  To opera o miłości, wojnie, przyjaźni i wierze w Boga. Teraz będzie można zobaczyć to dzieło, korzystając z wyjątkowo atrakcyjnej ceny. Spektakl zostanie wystawiony w ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego. Sprzedaż biletów w cenie 5 złotych(500 groszy) wyłącznie w dniu spektaklu od godz. 10 w kasie biletowej Opery (max. 2 bilety na osobę).

  Pomysł tych obchodów w Polsce zrodził się w 2015 roku z inicjatywy Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, kiedy teatr publiczny obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się 100 teatrów z całej Polski, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem.

  W tym roku sprzedaż biletów za okrągłe 5 złotych – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 13 maja, a spektakle prezentowane będą w całej Polsce przez cały tydzień – aż do 20 maja.

  Zobacz galerię

  Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach akcji spektakli dostępny będzie na www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

  „Bilet do teatru za 500 groszy” jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama