Bytom: Sześć milionów dla przedszkoli. Dzięki pieniądzom z...

  Bytom: Sześć milionów dla przedszkoli. Dzięki pieniądzom z Unii, będzie około 120 dodatkowych miejsc

  Magdalena Nowacka-Goik

  Dziennik Zachodni

  Bytom: Sześć milionów dla przedszkoli. Dzięki pieniądzom z Unii, będzie około 120 dodatkowych miejsc
  Sześć milionów dla przedszkoli. Dzięki pieniądzom z Unii, będzie około 120 dodatkowych miejsc dla trzylatków i czterolatków. To dobrze. Szykują się także remonty, wraz ze specjalnymi udogodnieniami dla dzieci niepełnosprawnych
  Bytom: Sześć milionów dla przedszkoli. Dzięki pieniądzom z Unii, będzie około 120 dodatkowych miejsc
  Miesiąc temu, 17 czerwca, na łamach „DZ Bytom”, pisaliśmy, że chociaż są wolne miejsca w naszych przedszkolach, to zdecydowanie brakuje ich dla tych najmłodszych bytomian. Mamy teraz dobrą wiadomość dla rodziców. Dzięki dofinansowaniu unijnemu dla pięciu bytomskich placówek w Bytomiu m.in. przybędzie około 120 dodatkowych miejsc dla dzieci trzy i czteroletnich. Ale też zmieni się również sam wystrój tych placówek.


  Nowe oddziały oraz grupa integracyjna  Dofinansowanie na nowe oddziały w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, dotyczy pięciu bytomskich przedszkoli: Przedszkola Miejskiego nr 21, 24 , 25, 54 oraz PM nr 63.

  - Dodatkowo w Przedszkolu Miejskim nr 21 „Niezapominajka”, jeden z funkcjonujących tam oddziałów zamieniony zostanie na grupę integracyjną - mówi Aleksandra Szatkowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Będą w niej realizowane dodatkowe zajęcia dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W związku z utworzeniem tych dodatkowych grup,( będą liczyły około 25 osób), konieczne będzie doposażenie sal, a i sama oferta zajęć edukacyjnych też się powiększy np. o zajęcia teatralne czy z muzykoterapii, a także logopedyczne. Pochłoną one około 1,5 miliona złotych.  Remonty za ponad 4 miliony złotych  Pięć kolejnych projektów dofinansowanych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, związanych jest z remontem bytomskich przedszkoli. Za kwotę prawie 4,3 mln zł w wymienionych przedszkolach przeprowadzone zostaną takie prace, które pozwolą przystosować pomieszczenia na sale dydaktyczne z całym zapleczem. W Przedszkolu nr 21, gdzie ma być grupa integracyjna, prace potrwają aż do lipca przyszłego roku. Ale sporo jest do wykonania. Jak informuje Dariusz Kosiba z Wydziału Realizacji Inwestycji i Remontów, będzie tu sporo zmian pod kątem potrzeb dzieci niepełnosprawnych, winda, specjalna pochylnia dla wózków, aby dzieci mogły dostać się na plac zabaw. Będzie też sala do rehabilitacji. Ale udogodnienia nie dotyczą tylko dzieci z obniżoną sprawnością ruchową. Pod kątem tych mających problemy ze wzrokiem zaplanowano wypukłe oznakowanie szafek i wieszaków oraz wyraźne oznaczenie sal. - Grupy integracyjne w przedszkolu to dobry pomysł, pomagają w szybszym rozwoju, a dzieci w pełni sprawne uczą empatii - mówi pani Agata, mama małej Julii

  W PM Słoneczny Zakątek zagospodarowane zostaną sale na piętrze, a w PM nr 54 poddasze, gdzie będzie zaplecze gospodarczo-techniczne. Natomiast w PM nr 63 dodatkowe sale powstaną w pomieszczeniach po Centrum Rehabilitacji dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.

  *Transformersy zniszczą Katowice. Tak to ma wyglądać ZDJĘCIA
  *Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia
  *Wakacje za granicą: Tych krajów unikaj i nie jedź. MSZ ostrzega. Są zaskoczenia
  *Najlepsze baseny w województwie śląskim [TOP 10 BASENÓW]
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak się ma sześć milionów na przedszkola komunalne w Bytomiu

   najpiękniejsza broszka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   do ponad 30 milionów na bliżej nieoznaczone potrzeby prywatnej szkoły męża Szydło ?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama