Bytom: Wybuch w budynku mieszkalnym. Jest ranny...

  Bytom: Wybuch w budynku mieszkalnym. Jest ranny [AKTUALIZACJA]

  Zdjęcie autora materiału

  Magdalena Mikrut-Majeranek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bytom: Wybuch w budynku mieszkalnym. Jest ranny [AKTUALIZACJA]
  W Bytomiu przed godziną 18.00 w jednym z budynków mieszkalnych miał miejsce wybuch. Dzięki błyskawicznej akcji bytomskich strażaków pożar został szybko opanowany i ugaszony. Ranna została jedna osoba. Z poparzeniami ok. 20 proc. powierzchni ciała została przewieziona do szpitala.
  Bytom: Wybuch w budynku mieszkalnym. Jest ranny [AKTUALIZACJA]
  [AKTUALIZACJA]

  - W budynku mieszkalnym przy ulicy Józefa Ligęzy 10 w Bytomiu miał miejsce wybuch - informuje zastępca komendanta bytomskiej straży pożarnej Adam Wilk.

  Wybuch był przyczyną pożaru. - Sytuacja została szybko opanowana. Pożar ugaszono w zaledwie 8 minut od podjęcia akcji gaśniczej. W wyniku zdarzenia ucierpiał 41-letni mężczyzna. Ma poparzone 25 procent powierzchni ciała - dodaje Adam Wilk.


  Prawdopodobnie w mieszkaniu przy Ligęzy doszło do wybuchu gazu i pożaru. - Na szczęście skutki są minimalne. W wyniku wybuchu uszkodzeniu uległo okno znajdujące się w pomieszczeniu kuchennym. Natomiast szyby, które wyleciały na zewnątrz uszkodziły dwa samochody osobowe zaparkowane w odległości 6 metrów od budynku - relacjonuje Adam Wilk z PSP w Bytomiu. Odłamki szkła zarysowały karoserię pojazdów.

  W czasie wybuchu w mieszkaniu przebywał 41-letni mężczyzna. W wyniku pożaru doznał poparzenia rąk, nóg, twarzy i prawdopodobnie górnych dróg oddechowych. - Poszkodowany został przez nas ewakuowany. Udzieliliśmy mu pierwszej pomocy. Później został przekazany pogotowiu, które przetransportowało go do szpitala siemianowickiej oparzeniówki - dodaje Adam Wilk.

  Ze wstępnych ustaleń wynika, że nikt więcej nie ucierpiał. - Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, pożarem objęta była część pokoju w mieszkaniu poszkodowanego - mówi rzecznik. W efekcie podjętej akcji gaśniczej, pożar został ugaszony, klatka schodowa oddymiona, a pozostałe mieszkania sprawdzone.

  - Sprawdziliśmy budynek razem z powiatowym inspektorem nadzoru budowlanego. Nie stwierdzono uszkodzeń konstrukcji - komentuje Wilk.

  Zeznania poszkodowanego są sprzeczne i trudno na chwile obecną jasno stwierdzić, czy był to wybuch pieca węglowego, czy też gazu. Początkowo poszkodowany twierdził, że prawdopodobnie, w trakcie rozpalania w piecu typu koza doszło do wybuchu. Jednakże piec nie został uszkodzony. Zgodnie z drugą hipotezą, ku której skłaniają się strażacy, mamy do czynienia z nieszczelnością instalacji i wybuchem gazu.

  [WCZEŚNIEJ PISALIŚMY]

  - W budynku mieszkalnym przy ulicy Ligęzy 10 w Bytomiu miał miejsce wybuch. Prawdopodobnie zawinił piec grzewczy - informuje zastępca komendanta bytomskiej straży pożarnej Adam Wilk.

  Wybuch był przyczyną pożaru. - Sytuacja została szybko opanowana. Pożar ugaszono. W wyniku zdarzenia ucierpiał 25-letni mężczyzna. Ma poparzone 25 procent powierzchni ciała - dodaje Adam Wilk.

  O sytuacji będziemy informować na bieżąco.  *Śląskie jest NAJ... Ciekawe, czy to wiecie ROZWIĄŻCIE QUIZ
  *Tragedia w Częstochowie. Para 18-latków zginęła w wypadku
  *25 lat więzienia dla Krakowiaka, a on stoi z kamienną twarzą ZDJĘCIA
  *Równica bez schroniska? Niestety to koniec
  *Zaginął Akadiusz Burak. Chłopaka szuka detektyw Rutkowski

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama