Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

DJ Wika w Bytomiu poprowadziła zabawę ostatkową w Teatrze Rozbark ZDJĘCIA

Magdalena Nowacka-Goik, Jolanta Pierończyk
DJ Wika w Teatrze Rozbark w Bytomiu
DJ Wika w Teatrze Rozbark w Bytomiu
77-letnia DJ Wika przyjechała do Bytomia. Poprowadziła zabawę ostatkową w Teatrze Rozbark. Po spektaklu pt. Umarłam w klasie, bawiła młodych i starszych.

- Zaszczepiam w ludziach wiarę, że po przejściu na emeryturę człowiek nie jest przekreślony. Że to, co robimy, zależy tylko od nas. Wiek tu nie ma nic do rzeczy. Wiek nie jest barierą. Pokazuję seniorom, ze można żyć mimo operacji, chorów. Że można i trzeba być aktywnym - mówiła najstarsza didżejka Wika, czyli Wirginia Szmit, która ma w tej chwili 77 lat.

Pracowała z trudną młodzieżą, spędziła kilka lat z mężem na placówce dyplomatycznej. A teraz postawiła sobie za cel "rozruszać" seniorów i łączyć pokolenia. Sama prowadzi imprezy też z młodymi didżejami, prowadzi je nie tylko dla emerytów, ale także dla ludzi bardzo młodych.

W ostatnią karnawałową sobotę była w Teatrze Rozbark w Bytomiu, gdzie odbył się spektakl „Umarłam w krasie”. Po spektaklu na sali bawili się i młodzi, i starsi.

- Nie ma znaczenia, ile didżej ma lat. Ważne, by muzyka, którą wybrał, porywała do tańca - mówi 20-letnia Alicja z Piekar Śląskich, która z koleżankami przyjechała na spotkanie z Wiką.

- Cieszymy się, że osoba w naszym wieku robi taką karierę. To rzeczywiście daje wiarę, że można, jeśli się tylko chce - mówią starsi państwo z Chorzowa.
***
„Umarłam w krasie” , to spektakl w reżyserii i choreografii Anny Piotrowskiej. Jedną z inspiracji do opowieści o życiu współczesnych seniorów, stała się postać Dj Wiki, 77-letniej, najstarszej w Polsce dj-ki, która wraz ze swoją radosną twórczością udowadnia, że senior może wciąż funkcjonować w społeczeństwie na równi z młodszym pokoleniem.

- W spektaklu Piotrowskiej widać fascynację „miejscami spokojnej starości” - mówi Karolina Staneczek z działu promocji Teatru Rozbark. - Sanatoriami, domami starców, klubami seniorów. Miejscami, w których starość jest na porządku dziennym - mówi Karolina Staneczek.

Oglądając spektakl, niezależnie od wieku, można wejść w ten świat, patrząc oczyma bohaterów, którzy usilnie bronią się przed przygnębiającą perspektywą tzw. spokojnej starości. Joanna Chułek, aktorka, która występuje w tym spektaklu, mówi: - Grając, cały czas mam obraz swoich dziadków, zawsze bardzo aktywnych. Osoby które, mimo swojego wieku żyją pełnią życia, jeżdżą na wycieczki, biorą udział w różnego rodzaju aktywnościach. Oboje tacy byli, babcia (dziadek zmarł), jest do tej pory - mówi Joanna Chułek.


*Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
*Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
*Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!