Policja zatrzymała sprawców pobicia piłkarza Ruchu...

  Policja zatrzymała sprawców pobicia piłkarza Ruchu Radzionków WIDEO

  JP

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zatrzymanie pseudokibiców, którzy pobili piłkarza.
  1/5
  przejdź do galerii

  Zatrzymanie pseudokibiców, którzy pobili piłkarza. ©KMP Bytom

  Policja zatrzymała sprawców pobicia 29-letniego piłkarza Ruchu Radzionków. Są to mieszkańcy powiatu będzińskiego w wieku 27 i 29 lat, pseudokibice bytomskiego klubu piłkarskiego. Prokurator objął ich policyjnym dozorem oraz nałożył na nich poręczenie majątkowe w kwocie 5 tysięcy złotych. Grozi im do 3 lat więzienia.
  Policja zatrzymała sprawców pobicia Marcina Trzcionkę, piłkarza Ruchu Radzionków. Do zdarzenia doszło w niedzielę dzielnicy Stroszek. 5 lutego, około południa, zawodnik wraz z trzema klubowymi kolegami wracał z meczu pokazowego. Wszyscy byli ubrani w barwy klubowe. Obrażenia odniósł jeszcze jeden zawodnik Ruchu, ale nie wymagał interwencji lekarza.

  Kapitana zespołu zaatakowano, kiedy wyszedł z samochodu.
  Napastnicy najpierw uderzyli go w twarz, a kiedy się przewrócił, kopali go po całym ciele. Marcin Trzcionka trafił do szpitala ze złamanym nosem i pękniętą kością oczodołu. Nie wymagał hospitalizacji, ale jak mówił Marcin Wąsik, prezes Ruchu Radzionków, zawodnik nie był w stanie trenować.

  To właśnie Marcin Wąsik jako pierwszy podał informację o pobiciu kapitana popularnych „Cidrów”. W niedzielę wieczorem napisał na Twitterze, że za incydent odpowiedzialni są chuligani związani z Polonią Bytom.

  CZYTAJCIE TEŻ:
  Pobity piłkarz

  Zobacz galerię

  Sam poszkodowany nie zgłosił się na policję. Policja dotarła więc do niego sama. Faktycznie, piłkarz był pobity i miał obrażenia głowy. Nie wiedział kto go pobił i dlaczego. Oświadczył, że nie wie, czy złoży zawiadomienie o pobiciu. Mimo to policja wszczęła dochodzenie i już nazajutrz rano bytomscy policjanci z wydziału kryminalnego mieli swoje informacje na temat pobicia.

  ZOBACZ WIDEO Z ZATRZYMANIA:


  CZYTAJ TAKŻE:
  Chuligani pobili piłkarza Ruchu Radzionków. Ma złamany nos i kość oczodołu. To porachunki kiboli?


  CZYTAJ RÓWNIEŻ:
  Piłkarz Ruchu Radzionków pobity przed domem? Prezes oskarża kiboli


  W środę współpraca bytomskich i katowickich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania mieszkańców powiatu będzińskiego, którzy natychmiast trafili do policyjnego aresztu.

  Zatrzymani, w wieku 27 i 29 lat, utożsamiali się z pseudokibicami jednego z klubów piłkarskich. Starszy z nich miał już zakaz stadionowy na mecze piłki nożnej tego klubu za wybryki w trakcie jednego z meczów.

  Obaj usłyszeli już zarzuty. Prokurator objął ich policyjnym dozorem oraz nałożył na nich poręczenie majątkowe w kwocie 5 tysięcy złotych. Grozi im do 3 lat więzienia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama