Prezes Polonii Bytom przeprasza za aferę z BPK

  Prezes Polonii Bytom przeprasza za aferę z BPK

  Paweł Szałankiewicz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Prezes Polonii Bytom przeprasza za aferę z BPK
  Prezes spółki Bytomski Sport i klubu Polonia Bytom Jakub Snochowski na poniedziałkowej sesji rady miasta przeprosił radę miasta oraz mieszkańców za świeżo ujawnioną aferę z umowami podpisywanymi przez BPK z firmą ADMP GROUP Sara Machna. Jak się przyznał, właścicielka tej firmy jest jego rodziną.
  Prezes Polonii Bytom przeprasza za aferę z BPK
  Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu pisaliśmy o umowach zawieranych pomiędzy Bytomskim Przedsiębiorstwem Komunalnym a firmą ADMP GROUP, na wykonanie różnych zleceń o łącznej wartości ok. 270 tys. zł. BPK zawarło m.in. umowę na umieszczenie logo zleceniodawcy (czyli BPK) na materiałach promujących różne wydarzenia (były to m.in. festyny w Miechowicach, Miechowicki Piknik Rodzinny czy Obchody 150-lecia Parafii pod wezwaniem Świętego Krzyża w Miechowicach), umieszczanie baneru reklamowego lub roll upu BPK w widocznych miejscach (np.
  na scenie, roll up o wymiarach od 2 do 3 m wysokości), możliwość dystrybucji materiałów reklamowych podczas imprezy czy objęcie patronatu. Umowy zawierane na te usługi wynosiły od 20 do 50 tys. zł. W jednym przypadku był nawet przewidziany udział czteroosobowej drużyny BPK o nazwie "Wymiatacze" w turnieju sportowym w czasie II Święta Miechowic organizowanego zleceniobiorcę, czyli ADMP GROUP (ta umowa, wraz z roll upami i materiałami promocyjnymi, była zawarta na wysokość 40 tys. zł netto).

  CZYTAJ WIĘCEJ:
  Afera BPK w Bytomiu: roll up za 35 tys. zł, oklejanie aut za 20 tys. UMOWY ODTAJNIONE


  Były też inne usługi, jak oklejanie samochodów spółki (kwoty między 11 a ok. 20 tys. zł) czy umieszczanie loga BPK na bandach do hokeja na lodzie przy Pułaskiego 71. Nie było tajemnicą, że część zleceń, dotyczących promocji wydarzeń w dzielnicy Miechowice, była powiązana z ówczesnym radnym (umowy dotyczą okresu za 2014 rok) Jakubem Snochowskim, który był organizatorem tych imprez. Tajemnicą poliszynela był natomiast fakt, że Sara Machna należy do rodziny Snochowskiego.

  - Tak jak jest to pokazane, Sara Machna ma ze mną rodzinne powiązania. Nigdy tego nie ukrywałem - powiedział naszej redakcji Jakub Snochowski, który w czasie poniedziałkowej sesji rady miasta przeprosił za to radnych jak i mieszkańców Bytomia. - Te działania, które zostały tu podniesione, były wykonywane gdy byłem radnym. Jestem i byłem wtedy młodym samorządowcem i popełniłem błędy. Biję się w pierś, ponieważ te działania były naganne. Jestem przekonany, że będę miał możliwość obronienia się - podkreślił.

  Snochowski zapewnił również, że w najbliższych dniach postara się wyjaśnić radnym, mieszkańcom oraz prezydentowi Bytomia dokładne szczegóły ówczesnej sytuacji. Niemniej wypłynięcie tych informacji nazwał grą polityczną. - Dziś jest kampania wyborcza wiec bądźmy szczerzy, wszystkie chwyty dozwolone. Wyciąga się wszystkie możliwe rzeczy na drugą stronę, które mogą podchwycić media - uważa Snochowski.

  Umowy zawarte pomiędzy BPK a ADMP GROUP nie były jedynymi, jakie wyciekły w ostatnich tygodniach. Z części raportu Deloitte wynikało, że spółka zajmująca się na co dzień wodociągami, w tamtym okresie zawierało sporo umów sponsorskich m.in. z Polonią Bytom jak i innymi stowarzyszeniami, które łącznie kosztowały kilka milionów złotych. Ponadto zlecano takie rzeczy, jak naukę jazdy na łyżwach dla pracowników BPK (ok. 35 tys. zł), prowadzenie fanpage na Facebooku (ponad 20 tys. zł) czy wydrukowanie kilkunastu kalendarzy (ok. 20 tys. zł). Jak zapowiadają radni, wkrótce mają wypłynąć kolejne umowy oraz części raportu z audytu wykonanego rok temu przez Deloitte.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM TOP SPORTOWY24  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bilbordy w kampanii

   (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Czas sprawdzić kampanię wyborczą kto ja sfinansowal czy aby nie miasto sam sobie bilbordy robil...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prezes stajenny

   (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Szybko doszedł do władzy i państwowej kasy poczynając od stajennego

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Naga prawda

   Profesor Antoni (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Teraz dopiero widać jaki sort ludzi rządzi Bytomiem. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że oni uważają i z bezczelną pewnością siebie przekonują wszystkich wokół, iż nie zrobili niczego złego....rozwiń całość

   Teraz dopiero widać jaki sort ludzi rządzi Bytomiem. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że oni uważają i z bezczelną pewnością siebie przekonują wszystkich wokół, iż nie zrobili niczego złego. Jeśli ktoś słuchał wczoraj na sesji wystąpień tych panów i przeanalizował charakter i poziom ich argumentacji, to już wie jaką mają mentalność i jakimi zasadami się w życiu kierują. Strach się bać, jak mówi klasyk. Prostą drogą kroczymy pod ich kierownictwem w kierunku realizacji ideałów Kononowicza - ....i nie będzie nic!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A kasa ?

   zyga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Kiedy odda kasę? Opowiastki o tym, że to wszystko dla Polonsi można sobie między bajki włożyć. Na końcu tego łańcuszka dobrej woli są i od początku były prywatne kieszenie kilku panów. Polityk,...rozwiń całość

   Kiedy odda kasę? Opowiastki o tym, że to wszystko dla Polonsi można sobie między bajki włożyć. Na końcu tego łańcuszka dobrej woli są i od początku były prywatne kieszenie kilku panów. Polityk, który się dziwi, że jego błędy wykorzysta opozycja powinien kozy pasać a nie politykę robić. Żałosne. Powinien podać się do dymisji. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   anty Poo

   koalicja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Niestety trwa koalicja Po i PiS w Bytomiu :( profil na facebooku typowy bytomianin jest w rękach Po :(

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama