Serial Pakt 2 kręcą w Bytomiu ZDJĘCIA + WIDEO Z PLANU Marcin...

  Serial Pakt 2 kręcą w Bytomiu ZDJĘCIA + WIDEO Z PLANU Marcin Dorociński w roli głównej

  Marcin Zasada

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W jednej z głównych ról drugiego sezonu „Paktu” wystąpi Magdalena Popławska. Rodowita zabrzanka zagra panią prezydent Bytomia. Oto jedno z ujęć nakręconych
  1/6
  przejdź do galerii

  W jednej z głównych ról drugiego sezonu „Paktu” wystąpi Magdalena Popławska. Rodowita zabrzanka zagra panią prezydent Bytomia. Oto jedno z ujęć nakręconych w KWK Makoszowy, które udawały fikcyjną bytomską kopalnię Brygida. Gwiazdą przyciągająca widzów jest z pewnością Marcin Dorociński ©mat. pras.

  Na Śląsku trwają prace nad nową telewizyjną superprodukcją HBO. W niej dziennikarskie śledztwo ma rozpracować jedną z afer w górnictwie. Serial Pakt 2 to hit HBO. W roli głównej zobaczymy Marcina Dorocińskiego. ZOBACZCIE zdjęcia z planu
  Prezydentem Bytomia jest kobieta. Bytomska kopalnia mieści się w Zabrzu, a katastrofa górnicza, do której w niej dochodzi staje się punktem wyjścia do wielkiej politycznej afery. To rzeczywistość drugiego sezonu „Paktu”, nowej serialowej superprodukcji HBO, która powstaje na Śląsku. Jesienią zobaczymy ją w telewizji.

  Reżyser „Jesteś bogiem”

  Pierwsza seria „Paktu”, będąca adaptacją norweskiej produkcji zatytułowanej „Układ” była wyświetlana w HBO na przełomie 2015 i 2016 roku.
  Jej bohaterem był dziennikarz odkrywający kulisy finansowego skandalu, której początek sięga transformacji ustrojowej w Polsce. Serial miał gwiazdorską obsadę - grali m.in. Marcin Dorociński (w roli głównej), Magdalena Cielecka, Edward Linde-Lubaszenko oraz Piotr Fronczewski - i został dobrze przyjęty przez widzów.

  Teraz jego kontynuacja przenosi się na Śląsk. I tym razem (bo i jakże inaczej) serial będzie poświęcony ciemnym interesom krążącym wokół górnictwa. Tym razem kanwą dla niego będzie oryginalny polski scenariusz, którego autorami są Marcin Kubawski, Jarosław Kamiński, Andrzej Gołda i Maciej Kubicki.

  Marcin Dorociński już szykuje się do kolejnej roli


  - Rozpisana na polską rzeczywistość historia kolejnego śledztwa to świetny materiał, by przyjrzeć się mechanizmom władzy, uwikłaniu ludzi oraz dynamice relacji między nimi - mówi Leszek Dawid, reżyser serialu, pochodzący ze Śląska i dobrze na Śląsku znany, choćby dzięki filmowi „Jesteś bogiem” o losach hip-hopowej grupy Paktofonika.

  ZOBACZ TRAILER


  ZOBACZ TAKŻE


  W Bytomiu rządzi kobieta

  Za dziennikarskie śledztwo w Bytomiu znów odpowiadać będzie bohater Dorocińskiego. Oprócz niego w „Pakcie 2” wystąpią Filip Pławiak, Mariusz Bonaszewski, a także - to najciekawszy wybór obsadowy: Magdalena Popławska. Aktorka zagra Annę Wagner, młodą prezydent Bytomia, w którym rozgrywać się będzie akcja serialu.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama