Chorzów: dwie nowe hale Freestale Parku. Tor przeszkód i...

  Chorzów: dwie nowe hale Freestale Parku. Tor przeszkód i większy park trampolin ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Freestale Park będzie większy. W tym roku otwarte będą dwie, nowe hale
  1/24
  przejdź do galerii

  Freestale Park będzie większy. W tym roku otwarte będą dwie, nowe hale ©Mat. prasowe, Olga Krzyżyk

  Chorzowski Freestale Park będzie większy. Trwa remont dwóch nowych sal. Co będzie nowego? Trudny tor przeszkód, ścianka wspinaczkowa, parkour par oraz większy park trampolin. To jednak nie jedyna nowość. Nowe hale mają być gotowe jeszcze w tym roku.
  W Chorzowie-Batorym, na poprzemysłowym terenie po zakładach chemicznych Hajduki jest niezwykła hala dla całej rodziny - Freestale Park. Ten obiekt rekreacyjno-sportowy działa od grudnia 2015 roku.

  Tu można poskakać, nauczyć się robić salto, pojeździć na rolkach, hulajnodze, specjalnych deskach snowboardowych czy poćwiczyć różne ewolucje freestylowe. To także dobre miejsce dla rodziców, którzy chcą poćwiczyć z maluchami chodzenie. Miękka nawierzchnia i doły z gąbkami pozwalają na ekstremalną, ale bezpieczną zabawę.

  - Powiększamy teraz ten obiekt o dwie nowe hale. W drugiej hali będzie powiększony park trampolin z boiskiem do zbijaka oraz koszami, gdzie będzie można poćwiczyć wsady, będzie też dwupoziomowa ścianka wspinaczkowa (bulderownia), tor przeszkód ninja warrior oraz parkour park - zdradza Michał Starzyński, właściciel obiektu, pracownik AWF w Katowicach oraz akrobata.

  W drugiej hali ścianka wspinaczkowa będzie miała maksymalnie cztery metry. Będzie jednak bardzo urozmaicona. Jej kształt będzie przypominał jaskinię.

  - W jej konstrukcji wykorzystaliśmy naturalne elementy, powęglowe silosy, które mają kąty nadające się do wspinania - zaznacza Michał Starzyński.

  Tor ninja warrior będzie zawierał wiele różnych przeszkód, które trzeba będzie pokonać na czas. Planowany jest specjalny ranking najlepszych. Parkourowcy będą mogli natomiast poćwiczyć swoje triki na specjalnie dla nich przygotowanym parku.

  Zobacz galerię

  - Stawiamy ostatnie konstrukcje w drugiej hali. Podłogi są gotowe już do założenia, tak samo jak uchwyty do ścianki i tor ninja warrior. Hala ta zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku. Wcześniej planujemy otwarcie jednak trzeciej hali. Co tam będzie? To jeszcze niespodzianka - mówi Michał Starzyński.

  Trzecia hala ma być planowo gotowa pod koniec marca. Już widać w niej klimat alpejski. Wiadomo, że będzie można poćwiczyć tu crossfit. Planowany jest także unikat w skali kraju. Coś dla narciarzy i snowboardzistów. Tak, aby mogli poczuć się w Chorzowie, jak w górach.

  - Nie chcę zdradzać jeszcze co będzie, ale to będzie zupełnie inny kierunek niż dotychczas - dodaje właściciel obiektu.

  Freestale Park przeznaczony jest dla całej rodziny i amatorów ekstremalnych zabaw. W hali jest także kosmetyczka, siłownia, sala fitness, kawiarnia i fizjoterapia. Zajęcia prowadzone są dla dzieci oraz dla dorosłych. W środy organizowany jest nawet kurs tańca towarzyskiego. Są tu cztery trampoliny, trzy skocznie, skatepark oraz salka, gdzie można zorganizować urodziny. Tu przyjeżdża poskakać m.in. Artur Rojek z synami, a także Tomasz Sikora. Trenuje tu czasem także kadra narodowa narciarstwa alpejskiego, snowboardu oraz wielu profesjonalnych rolkarzy i BMX-owców.
  CZYTAJCIE DALEJ NA NASTĘPNEJ STRONIE
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama