Ważne
  Chorzów: dyżury dzielnicowych w Centrum Inicjatyw...

  Chorzów: dyżury dzielnicowych w Centrum Inicjatyw Społecznych ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dzielnicowi będą mieli dyżury we wtorki i w czwartki
  1/13
  przejdź do galerii

  Dzielnicowi będą mieli dyżury we wtorki i w czwartki ©Olga Krzyżyk

  W chorzowskim Centrum Inicjatyw Społecznych będą dodatkowe dyżury dzielnicowych. Dwa razy w tygodniu będzie można zgłaszać problemy funkcjonariuszom z Komisariatu II Policji w Chorzowie. Dzielnicowi będą dyżurować we wtorki i w czwartki.
  W Chorzowie II będą dodatkowe dyżury dzielnicowych. Z różnymi problemami z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa będzie można przyjść do Centrum Inicjatyw Społecznych (ul. 3-go Maja 18.). Dwa razy w tygodniu funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Chorzowie będą przyjmować sprawy zgłaszane przez mieszkańców.

  - Wracamy do dobrej praktyki, gdzie policja jest blisko mieszkańców. Znajdujemy się obecnie w Centrum Inicjatyw Społecznych.
  W ciągu roku to miejsce odwiedzają tysiące osób. W tym dobrze znanym mieszkańcom miejscu będzie łatwiej i bardziej komfortowo zgłaszać różne problemy - wyjaśnia Marcin Michalik, zastępca prezydenta miasta ds. technicznych i rozwoju.

  Dzielnicowi w CIS-ie dyżurować będą w każdy wtorek w godzinach od 10.00 do 11.00 oraz czwartek od 16.00 do 17.00. Dyżury rozpoczęły się 4 kwietnia.

  - W Chorzowie II jest sporo problemów zgłaszanych przez lokalną społeczność. Dlatego chcieliśmy przybliżyć mieszkańcom naszą działalność. Teraz dzielnicowi będą bliżej ludzi, którzy będą mogli się dzielić swoimi spostrzeżeniami z zakresu bezpieczeństwa. Dzięki temu będziemy mogli zareagować na problemy dzielnicy. Z założenia dyżury będą pełnić dzielnicowi z czterech najbliższych rejonów - mówi podinspektor Robert Łuszcz, komendant miejskiej policji w Chorzowie.

  Przypomnijmy, że jest 30 rejonach dzielnicowych w Chorzowie, z czego 16 rejonów przypada na obszar działania Komisariatu II Policji w Chorzowie oraz 14 rejonów obejmuje działanie Komisariatu I Policji w Chorzowie.

  - Wybór tego miejsca na dodatkowe dyżury dzielnicowych jest uzasadniony. Mamy wiele osób, które stale odwiedzają Centrum Inicjatyw Społecznych, jak grupy seniorów, matki z dziećmi oraz młodzież. Od kilku lat prowadzimy też bezpłatne biuro porad prawnych. Dyżury policjantów będą uzupełnienie tego co obecnie jest w CIS - podkreśla Marcin Weindich, kierownik Centrum Inicjatyw Społecznych.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama