Chorzów: Korki na DK 79. Powód? Remont nawierzchni

  Chorzów: Korki na DK 79. Powód? Remont nawierzchni

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Chorzów: Korki na DK 79. Powód? Remont nawierzchni
  1/6
  przejdź do galerii
  Na ulicy Katowickiej w Chorzowie, czyli DK 79 w środę, 9 sierpnia, rozpoczął się remont nawierzchni. Wstępnie prace te potrwają do połowy września. Dla kierowców oznacza to objazdy i korki. W stronę Bytomia i Katowic kierowcy mogą jechać po jednym pasie jezdni.
  DK 79, czyli ulica Katowicka w Chorzowie to jedna z głównych tras łączących Katowice, Chorzów i Bytom. Każdego dnia ulicą tą przejeżdża od 37 do 39 tysięcy samochodów. Co prawda ruch ten w okresie wakacyjnym spada o ponad 25 procent, jednak i tak jest duży. W środę, 9 sierpnia, na drodze rozpoczął się remont nawierzchni. Prace te zaplanowano na prawie całej jezdni z wyłączeniem zaledwie 900-metrowego odcinka estakady. Tu remont przeprowadzono w 2013 roku.

  - O godzinie 7.00 rozpoczęliśmy frezowanie 1-kilometrowego odcinka ul. Katowickiej od skrzyżowania z ul. 3-Maja do stacji paliw Orlen. Zajęliśmy dwa pasy ruchu w stronę Katowic, czyli 7-metrową jezdnię - wyjaśnia Tomasz Iksal, dyrektor przedsiębiorstwa budowy dróg "Drogopol-ZW".

  Frezowanie planowo ma zająć trzy dni. Prace obejmują także odnowienie urządzeń znajdujących się w jezdni. To będzie gruntowny remont obejmujący 2-3 warstwy jezdni. Pod koniec przyszłego tygodnia planowane jest asfaltowanie tego odcinka. To zaledwie pierwszy etap całego remontu ul. Katowickiej.

  Prace remontowane w pierwszym etapie prowadzone są od rejonu posesji nr 187 (budynek naprzeciw stacji paliw Orlen) do skrzyżowania z ul. 3 Maja. To już wywołało utrudnienia w ruchu. Droga się blokuje, a kierowcy stoją w korku. Przypomnijmy, że teraz w stronę Katowic i Bytomia kierowcy zamiast dotychczasowych dwóch pasów w jedna stronę, mają po jednym zarówno do Bytomia jak i Katowic. Ruch odbywa się dwukierunkowo.

  - Jutro lokalni kierowcy powinni już wybrać inne drogi dojazdowe, co upłynni trochę ruch. Dziś od rana były duże korki - dodaje Tomasz Iksal.

  Remont DK 79 to także liczne objazdy. Ograniczona jest możliwość skrętu w lewo z ulicy Katowickiej (jadąc z kierunku Bytomia) w kierunku ul. Nowej. Objazd poprowadzono ulicami: Niedurnego - Łagiewnicką - Krzyżową.

  Kierowcy nie mogą także skręcić w prawo z ulicy Katowickiej (jadąc z kierunku Bytomia) w kierunku ul. 3 Maja. Objazd prowadzi ulicami: Katowicką - Krakusa - Floriańską. Nie można także skręcić w lewo z ulicy Katowickiej (jadąc z kierunku Katowic) w kierunku ul. Krzyżowej. Kierowcy skierowani zostaną ulicami: Nową - Kruszcową - Stabika oraz 3-go Maja - Janasa - Mariańską - Łagiewnicką - Krzyżową.

  Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska  Podwyżki w Biedronce, Lidlu, Auchan. Ile zarabiają?  KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
  500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE


  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS


  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama