Chorzów: nowy semestr w Chorzowskiej Akademii Seniora i...

  Chorzów: nowy semestr w Chorzowskiej Akademii Seniora i Akademii Dzieci

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dzieci i seniorzy rozpoczęli wiosenny semestr
  1/6
  przejdź do galerii

  Dzieci i seniorzy rozpoczęli wiosenny semestr ©Arc, UM Chorzów

  Rozpoczął się nowy, wiosenny semestr w Chorzowskiej Akademii Seniora oraz w Chorzowskiej Akademii Dzieci i Klubie Malucha. Inauguracja Chorzowskiej Akademii Dzieci już w środę, 22 lutego w Centrum Integracji Międzypokoleniowej.
  Podczas sesji rady miejskiej, 17 lutego, odbyła się uroczysta inauguracja nowego semestru w Chorzowskiej Akademii Seniora oraz Dzielnicowych Akademiach Seniora. Pierwsze zajęcia odbyły się w poniedziałek. W tym semestrze nowością jest Artystyczna Akademia Seniora. Podczas tych zajęć uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach teatralnych czy zajęciach plastycznych. Artystyczna Akademia Seniora rozpocznie działalność 2 marca, spotkania będą organizowane w każdy czwartek.


  Zobacz galerię

  Od wiosennego semestru 2017 roku zajęcia w Dzielnicowej Akademii Seniora w Chorzowie II zostaną przeniesione - od teraz odbywać się będą w salkach parafialnych Parafii św. Józefa w Chorzowie przy ulicy Łagiewnickiej 17. Wcześniej organizowane były przy ul. Pudlerskiej.

  W poniedziałek, 20 lutego, rozpoczął się także nowy semestr w Chorzowskiej Akademii Dzieci i w Klubie Malucha. W ofercie zajęć są zajęcia adaptacyjne, gimnastyka mamy, taty i smyka, gimnastyka dla kobiet w ciąży, sylabowa nauka czytania, pracowania artystyczna, zajęcia teatralne, czy aerobik dla mam. Na inaugurację nowego semestru przygotowano niespodziankę dla wszystkich członków i sympatyków Chorzowskiej Akademii Dzieci.

  - Tym razem na start proponujemy Festiwal Masek i Strojów Karnawałowych – wyjaśnia Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. aktywizacji społecznej. - To wspólna zabawa, połączona z prowadzonymi pod opieką wykwalifikowanych animatorek zajęciami artystycznymi, podczas których dzieci samodzielnie przygotują efektowne przebrania. Wszystkie niezbędne materiały na Festiwal Masek i Strojów Karnawałowych będą dostępne na miejscu. Udział jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów - dodaje.

  Wydarzenie odbędzie się w środę, 22 lutego, w Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Start zaplanowany jest na godzinę 9. Chorzowska Akademia Dzieci oferuje bezpłatne zajęcia dla dzieci od 2 roku życia.

  - Wszyscy ci, którzy nie dali rady zgłosić się na zajęcia 20 i 22 lutego, będą mogli dołączyć później do grup, w których pozostaną wolne miejsca - wyjaśnia Małgorzata Wójcikowska, koordynatorka Chorzowskiej Akademii Dzieci.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama