Chorzów: prawie 400 biegaczy wzięło udział z Biegu Górskim...

  Chorzów: prawie 400 biegaczy wzięło udział z Biegu Górskim ZDJĘCIA

  KAG

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Chorzów: prawie 400 biegaczy wzięło udział z Biegu Górskim. W Parku Ślaskim odbył się także bieg dzieci
  1/165
  przejdź do galerii

  Chorzów: prawie 400 biegaczy wzięło udział z Biegu Górskim. W Parku Ślaskim odbył się także bieg dzieci ©Katarzyna Granda

  W niedzielę, 9 kwietnia, w Parku Śląskim w Chorzowie odbył się Bieg Górski. Chętni zawodnicy mieli do pokonania dwie trasy 5 lub 10 km. W sumie wystartowało prawie 400 biegaczy.
  W sumie na linii startu stanęło 393 zawodników. Około 220 z nich zdecydowało się przebiec dwie pętle 5 kilometrowej trasy czyli 10 kilometrów. Pozostali po przebiegnięciu pięciokilometrowego odcinka wbiegali na metę.

  Jako pierwszy dobiegł Rafał Urlik z Katowic. Pokonanie 5-cio kilometrowej pętli zajęło mu 21 minut i 15 sekund. Jako drugi z czasem 21 minut i 57 sekund przybiegł Leszek Pstraś. Trzeci był Michał Surowiec z Wojkowic z czasem 22 minuty i 7 sekund.


  Spośród pań pierwsza na mecie pojawiła się Angelika Krzysztoforska z Będzina, która 5 km przebiegła w czasie 24 minuty i 56 sekund. Tuż za nią z czasem 24 minuty i 56 sekund była Karolina Janko z Chorzowa. Z kolei miejsce trzecie wywalczyła Bagińska Weronika z Katowic. Odcinek ten pokonała w czasie 25 minut i 22 sekund.

  -Świetna trasa, leśnymi ścieżkami. Sama przyjemność mimo to, że były spore podbiegi było przyjemnie – mówiły tuż po przekroczeniu linii mety Paulina i Daria z Tychów, które trenują bieganie od pół roku. Jak mówią, biorą udział w tego typu biegach, po to aby motywować się do regularnych ćwiczeń. Na podium nie stanęły, ale ważna była satysfakcja.

  Jako pierwszy na metę po pokonaniu dwóch pętli czyli 10 km przybiegł 40 -letni Dariusz Wilk z Będzina. Miał czas 42 minuty i 55 sekund. Przebiegł trasę szybciej niż ubiegłoroczny zwycięzca biegu. - Bieg rewelacja. Nie narzekam, trasa tak jak by pode mnie. Było trochę podbiegów. Trasa jest wymagająca. Ale dwie równe pętle przebiegłem – mówił zwycięzca tuż po przekroczeniu linii mety. Zdradził, że biega od ośmiu lat. Zaczynał na półmaratonie w Katowicach.

  Na drugim miejscu z czasem 42 minuty i 56 sekund bieg ukończył 19-letni Paweł Tomaszewski ze Świętochłowic, zaś jako trzeci przybiegł Wojciech Dorighi. Miał czas 43 minuty i 23 sekundy.

  Jeśli chodzi o panie, to w biegu na 10 km zwyciężyła 18 -letnia Julia Surman, która przybiegła na metę po 48 minutach i 48 sekundach, druga była Kamila Nowak z Katowic (52 min i 07 sek.) a jako trzecia dobiegła Grażyna Lazar z Siemianowic Ślaskich( 53min i 24 sek.)

  Tego dnia w Parku Ślaskim odbył się także bieg dzieci.

  ZOBACZCIE FILM: ciekawe informacje sportowe  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama