Chorzów: Rozpoczęcie roku w Szkole Podstawowej nr 5 ZDJĘCIA

  Chorzów: Rozpoczęcie roku w Szkole Podstawowej nr 5 ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rozpoczęcie roku w SP nr 5 w Chorzowie
  1/33
  przejdź do galerii

  Rozpoczęcie roku w SP nr 5 w Chorzowie ©Olga Krzyżyk

  4 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2017/2018. Do największej szkoły w Chorzowie, czyli Szkoły Podstawowej nr 5 poszło 85 dzieci. Łącznie w tym roku szkolny jest prawie tysiąc wszystkich uczniów, a dokładnie 968.
  Do czterech klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 5 im. J. Kusocińskiego, czyli dawnego Zespołu Szkół Sportowych nr 1 przyszło 85 pierwszoklasistów. Łącznie w roku szkolnym 2017.2018 są cztery klasy pierwsze. Klasa 1a ma zwiększoną ilość godzin pływania, to klasa "pływaków". Przypomnijmy, że tegorocznymi absolwentami szkoły byli m.in. tacy znakomici pływacy, jak Oskar Cieśla i Mateusz Dubas. Z kolei klasa 1 b to tegoroczna nowość. Klasa ta nazwana jest "gry i zabawy". Klasa 1 c i 1 d to klasy ogólne.

  - Co roku organizowany jest "Wojewódzki Konkursu Gier i Zabaw Sportowych". W minionym roku, po 15 latach przerwy, nasza szkoła wygrała ten konkurs. Startują w nim uczniowie klas 1-3 i rywalizacja jest bardzo zacięte. Ta klasa przygotuje uczniów do tego wojewódzkiego konkursu - mówi Wojciech Niezgoda, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Chorzowie.

  - Trochę się cieszyłem, że idę do szkoły. Rodzice przygotowali dla mnie róg obfitości. Nie wiem co jest w środku, zaglądałem tylko trochę od góry - mówi Maciej Żukowicz, pierwszoklasista z SP nr 5 w Chorzowie.

  Tytę wypełnioną słodyczami miała także pierwszoklasistka Irmina. Róg obfitości trzymał jej tata. W środku tyty są cukierki, czekolada, wafelki, chrupki.

  -Irmina bardzo cieszyła się, że idzie do szkoły. Wcześniej opowiadałem jej, jak to było, gdy ja chodziłem do szkoły. Moim ulubionym przedmiotem był w-f. Irmina także bardzo lubi sport - opowiada Mariusz Płoszewski, tata Irminy, pierwszoklasistki z SP nr 5 w Chorzowie.

  Mały Szymon Mika na rozpoczęcie roku szkolnego przyszedł z mamą, tatą i dziadkami. Cała rodzina towarzyszyła Szymonowi podczas pierwszego dnia szkoły. Oczywiście nie zabrakło także tyty wypełnionej słodyczami. Róg obfitości przygotowała mama Szymonka.
  Zobacz galerię
  - Syn do wczoraj myślał, że te słodycze są do rozdania. Dopiero dzisiaj zrozumiał, że to wszystko dla niego - śmieje się tata Szymonka, pierwszoklasisty z SP nr 5 w Chorzowie.

  Co Ty wiesz o Jerzym Ziętku? Rozwiąż QUIZ DZ  Szkolna wyprawka 2017. Ile kosztuje? CENY BIEDRONKA, KAUFLAND, TESCO, CARREFOUR, AUCHAN  25 lat po pożarze lasów w Kuźni Raciborskiej. Zobacz niezwykły dokument multimedialny poświęcony tragedii z 1992 roku. Kliknij w przycisk PLAY. Zachęcamy, aby oglądać na monitorze komputera.


  KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
  500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem