Chorzów: ruszyła czwarta edycja budżetu obywatelskiego

  Chorzów: ruszyła czwarta edycja budżetu obywatelskiego

  Zdjęcie autora materiału

  Magdalena Tarnowska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wydzielenie chodnika oraz ścieżki rowerowej na ulicy Głównej w kierunku Doliny GórnikaWykonanie ścieżki dla rowerzystów i rolkarzy na długości 600 m
  1/10
  przejdź do galerii

  Wydzielenie chodnika oraz ścieżki rowerowej na ulicy Głównej w kierunku Doliny Górnika

  Wykonanie ścieżki dla rowerzystów i rolkarzy na długości 600 m z barwionego asfaltu wraz z oznakowaniem pionowym i poziomym. ©Fot. UM w Chorzowie

  Od 1 września można zgłaszać pomysły i składać wnioski w ramach budżetu obywatelskiego. Zobacz jakie inwestycje były realizowane w ramach poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego!
  W tym roku czeka nas kilka zmian. Przed wakacjami w ramach konsultacji społecznych z wnioskodawcami trzeciej edycji udało się wypracować nową formułę polegającą na zwiększeniu monitoringu mieszkańców nad inwestycjami.

  - Od tego roku przebieg inwestycji będzie można śledzić na stronie internetowej www.bo.chorzow.eu, gdzie prowadzony jest już dziennik budowy - mówi Karolina Skórka z chorzowskiego magistratu.

  Ponadto po ogłoszeniu wyników tegorocznej edycji zorganizowane zostaną spotkania mieszkańców z urzędnikami i projektantami, tak aby wspólnie dopracować szczegóły realizowanych inwestycji.

  Warto wspomnieć, że w tym roku wzrośnie też pula budżetu obywatelskiego dla Chorzowa. Tym razem mieszkańcy zdecydują na co wydać 2 mln 640 tys. zł. Pieniądze te zostaną rozdzielone na 8 inwestycji - po jednej w każdym okręgu (każda dzielnica Chorzowa została podzielona na 2 okręgi).

  Składanie wniosków rozpoczęło się 1 września i potrwa do 15 września. Później projekt będzie musiał przejść weryfikację formalną. Głosowanie wystartuje 3 października i zakończy się 14 października. Ogłoszenie wyników nastąpi pod koniec października. Wszystkie wybrane projekt będą realizowane w 2017 roku.

  Składanie wniosków oraz głosowanie odbędzie się zarówno w formie tradycyjnej oraz elektronicznie za pośrednictwem strony www.bo.chorzow.eu. Formularze można pobrać i wrzucić do urny w następujących miejscach: Urząd Miasta (ul. Rynek 1), CIS (ul. 3 Maja 18), ChCK (ul. Sienkiewicza 3), MDK „Batory” (ul. Stefana Batorego 6), SDK (ul. Siemianowicka 59), Biblioteka nr 1 (ul. Główna 21), Biblioteka nr 2 (ul. Ryszki 11), Biblioteka nr 4 (ul. Waryńskiego 4), Biblioteka nr 5 (Pl. Mickiewicza 4), Biblioteka nr 18 (ul. Gwarecka 4).

  W ramach pierwszej edycji budżetu, która ruszyła w 2013 roku m.in. zmodernizowano parking przy skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Floriańskiej. W ramach inwestycji wykonano 50 miejsc postojowych o nawierzchni z płyt ażurowych oraz drogi manewrowe o nawierzchni z asfaltobetonu. Na parkingu o powierzchni 810,00m2 umieszczono oświetlenie w technologii LED. Druga edycja to m.in siłownie plenerowe na Dolinie Górnika i Klimzowcu, modernizacja boiska przy ul. Społecznej w Maciejkowicach. W ubiegłym roku w ramach Budżetu powstał m.in. park do ćwiczeń ulicznych przy ul. Jubileuszowej czy ścieżka rowerowa na ul. Głównej.

  *Trąba powietrzna w Chorzowie ZOBACZ NOWE WIDEO I ZDJĘCIA
  *Wakacje przedłużne. To prezent MEN dla uczniów
  *Pielgrzymka kobiet do Piekar Ślaskich 2016 ZDJĘCIA + WIDEO
  *Dzieci zasypiają w każdych warunkach NAJŚMIESZNIEJSZE FOTKI
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama