Chorzów: Wakacyjne remonty szkół i przedszkoli

  Chorzów: Wakacyjne remonty szkół i przedszkoli

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Trwa remont szkół i przedszkoli w Chorzowie
  1/8
  przejdź do galerii

  Trwa remont szkół i przedszkoli w Chorzowie ©Olga Krzyżyk

  Zespół Szkół Sportowych nr 1 i przedszkole przy ul. Omańkowskiej przechodzi modernizację. To jednak nie jedyne placówki, w których w tegoroczne wakacje prowadzone będą prace remontowe. Przeczytajcie, które placówki przejdą zmiany przed nowym rokiem szkolnym.
  Podczas wakacji w chorzowskich placówkach trwają liczne prace remontowe. Zespół Szkół Sportowych nr 1 przy ul. Ryszki i przedszkole przy ul. Omańkowskiej. „Sportowa”, czyli największa szkoła w mieście przechodzi właśnie kompleksową modernizację. Zakończył się tutaj już pierwszy etap modernizacji - przebudowano segment 4 i pylon C.

  Obecnie trwa przebudowa drugiej części budynku, czyli m.in. wymiana instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania, demontaż ścianek i sufitów oraz wymiana płyt podłogowych.
  Na czas wakacyjny zaplanowano także prace części sportowej, w której znajdują się m.in. stołówka i aula. Zakończenie inwestycji planowane jest na lipiec 2019 roku. Całkowity jej koszt to ok. 17 mln zł, z czego ponad 13 mln zł stanowią dotacje.

  Rozpoczął się także remont budynku przy ul. Omańkowskiej. Zabytkowy budynek przejdzie gruntowną przebudowę na potrzeby nowej siedziby Przedszkola nr 9 z oddziałami integracyjnymi. W przedszkolu tym będzie sala integracji sensorycznej, pokój światło – dźwięk oraz wanny rehabilitacyjne. Na realizację inwestycji miasto otrzymało niemal 3,8 mln zł unijnej dotacji, a jej całkowity koszt to przeszło 8 mln zł. Po zakończeniu prac chorzowskie przedszkole z oddziałami integracyjnymi będzie jednym z najnowocześniejszych w regionie.

  Zobacz galerię

  To jednak nie jedyne prace remontowe w placówkach oświaty w mieście. W Przedszkolu nr 27 przy ul. Wandy trwa adaptacja mieszkania na cele oświatowe. Ich koszt to ponad 350 tys. zł. W sierpniu zakończy się, oszacowana na ponad 139 tys. zł, izolacja ścian piwnic i drenaż w Przedszkolu nr 26 przy ul. Ligonia. W tym samym miesiącu zakończy się również wymiana pionów wodno - kanalizacyjnych w Przedszkolu nr 29 przy ul. Siemianowickiej.

  Jeszcze rok potrwa modernizacja instalacji elektrycznej w Szkole Podstawowej nr 29 przy ulicy Lwowskiej. Prace wyceniono na ponad 281 tys. zł. W tym samym obiekcie równolegle toczy się remont korytarzy wraz z wymianą drzwi do sal oraz wymianą wykładzin. Koszt prac to ponad 368 tys. złotych.

  Przed rozpoczęciem roku szkolnego przebudowana będzie pracownia informatyczna i mechatroniczno - elektryczna w ZSTiO nr 3 przy ul. Stefana Batorego. W tym roku ruszyć ma także modernizacja sali gimnastycznej oraz wykonanie bramy wjazdowej wraz z przebudową ogrodzenia w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Skrajnej.

  - Zaplanowana jest także modernizacja terenu przed budynkiem AZSO nr 2 przy ul. Farnej (w tym wykonanie ozdobnego ogrodzenia od ul. Odrowążów, wymiana nawierzchni na zewnętrznym placu, aranżacja zielenią). W Przedszkolu nr 3 przy ul. Cieszyńskiej wybudowane będzie ogrodzenie, a w Przedszkolu nr 21 przy ul. Ryszki zostanie ono przebudowane - informuje Karolina Skórka, rzecznik chorzowskiego Urzędu Miasta.

  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  ZOBACZCIE FILM: Mija 20 lat od powodzi tysiąclecia:


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama