Dzień otwarty w schronisku dla zwierząt. Psiaki czekają!

  Dzień otwarty w schronisku dla zwierząt. Psiaki czekają!

  Zdjęcie autora materiału

  Magdalena Mikrut-Majeranek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dzień otwarty w schronisku dla zwierząt w Chorzowie
  1/42
  przejdź do galerii

  Dzień otwarty w schronisku dla zwierząt w Chorzowie ©M. Mikrut-Majeranek

  Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie po raz kolejny zorganizowało „Dni Otwarte”. Każdy mógł przyjść i wyprowadzić dowolnego psiaka na spacer. Z możliwości tej skorzystało kilkadziesiąt osób. Miłośnicy czworonogów przyjechali do Chorzowa m.in. z Katowic, Gliwic, Zabrza, Świętochłowic czy Bytomia.
  Dni otwarte organizowane są praktycznie w każdy weekend.

  - Chociaż na chwilę wypędźmy zimę z psich serc i zabierzmy schroniskowych podopiecznych na spacery - mówią przedstawiciele schroniska. - Zapraszamy wszystkich pełnoletnich „zwierzolubów". Dzieci i młodzież zapraszamy jedynie pod opieką osób dorosłych - dodają.

  To idealny sposób na spędzenie wolnego czasu. To może być także pierwszy krok do adopcji psa.
  Podczas spaceru istnieje możliwość zapoznania się z czworonogiem, którego chcielibyśmy przygarnąć. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na posiadanie psa, czy kota z uwagi na chorobę, bądź brak wystarczającej przestrzeni. Dzięki takim dniom jak dziś, miłośnicy zwierząt mogą spędzić czas z pupilami mieszkającymi w schronisku.

  - Choć bardzo byśmy chcieli, nie możemy mieć psa z uwagi na alergie domowników. Jedyny kontakt z psiakami, to właśnie takie dni otwarte. Dzięki nim możemy sprawić odrobinę przyjemności psiakom - mówi pani Barbara z Katowic. Dziś razem ze swoim towarzyszem wyprowadziła już cztery psy. - Z każdym spacerowaliśmy po 40 minut. Z pewnością weźmiemy udział w kolejnej akcji schroniska - dodaje pani Barbara.

  - Mamy bardzo małe mieszkanie i nie możemy sobie przygarnąć do siebie żadnego psa, dlatego odwiedzamy je w schronisku - dodał pan Adrian z Gliwic.

  Podczas dni otwartych można nie tylko wyprowadzić psy na spacer, sprawiając im ogromną przyjemność, ale pozostawić dla nich prezent w postaci karmy lub koców, które przydają się szczególnie zimą.

  - Prosimy o mokrą karmę dla szczeniąt, mokrą karmę dla kotów, ubranka pooperacyjne lub darowizny na rzecz leczenia starych i chorych zwierząt przebywających w naszym schronisku - mówią przedstawiciele schroniska.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Schronisko dla zwierząt w Chorzowie

   Wanda Sułkowska (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Dwa lata temu z Chorzowskiego Schroniska dla Zwierząt zabrałam pięcioletnią suczkę. Martę zaadoptowałam i od dwóch lat jesteśmy razem. Marta jest istotką bardzo przyjazną, zdrową, piękną, ma...rozwiń całość

   Dwa lata temu z Chorzowskiego Schroniska dla Zwierząt zabrałam pięcioletnią suczkę. Martę zaadoptowałam i od dwóch lat jesteśmy razem. Marta jest istotką bardzo przyjazną, zdrową, piękną, ma wspaniałe cechy. Pomaga mi w senioralnym losie... Nie dokucza, cierpliwie czeka gdy sama zostaje, a ja idę na zakupy...zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama