Ważne
  Festiwal animacji "SamoVolka" i 95 rocznica przyłączenia...

  Festiwal animacji "SamoVolka" i 95 rocznica przyłączenia Chorzowa do Polski

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Święto Miasta 2017 w Chorzowie będzie od 23 do 25 czerwca
  1/4
  przejdź do galerii

  Święto Miasta 2017 w Chorzowie będzie od 23 do 25 czerwca ©Arc

  Wernisaże, warsztaty, koncerty i prezentacje historyczne już od 23 czerwca w Chorzowie. To kolejna część chorzowskiego Święta Miasta. Imprezy rozpoczną się od festiwalu animacji "SamoVolka" na ulicy Wolności. Start wydarzenia o godzinie 15.30.
  W pierwszy weekend czerwca ponad pół tysiąca rycerzy z 50 bractw przemaszerowało ul. Wolności w Chorzowie. Nie zabrakło także pokazu sokolników i wikingów oraz wielkiej bitwy rycerskiej i koncertów. Tak rozpoczęło się Święto Miasta w Chorzowie. To jednak nie koniec atrakcji. W ostatni weekend czerwca również zaplanowano wiele imprez.

  W piątek, 23 czerwca, na ulicy Wolności odbędzie się druga edycja Festiwalu Animacji samoVolka.
  W programie wernisaż, warsztaty, animacje, prezentacje i koncerty. O godz. 15.30 będzie wernisaż „Hajcujemy” (Galeria w Bramie, ul. Sienkiewicza 3), od godz. 16 do 20 zaplanowano warsztaty plakatu i sitodruku (Dworzec PKP, ul. Dworcowa). Na scenie o godz. 18.00 wystąpi zespół Reggaeside, a o godz. 20.00 polski zespół EastWest Rockers. O 21.30 będzie natomiast koncert na ścianie budynku poczty, a od 22 do 23 na dworcu PKP zabrzmi muzyka klubowa (muzyka electro pop w wykonaniu zespołu SOXSO). Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

  Sobota, 24 czerwca, to Dzień Chorzowskich Organizacji Pozarządowych. W tym dniu mieszkańcy będą świętować 760 rocznicę nadania wsi Chorzów Zakonowi Bożogrobców i 95 rocznicę przyłączenia Chorzowa do Polski. Wydarzenia będą w Szybie Prezydent (ul. Kościuszki). Od godz. 15 do 20.30 przyszykowano wiele atrakcji m.in. prezentacje historycznych grup rekonstrukcyjnych. O godz. 17 wystąpi orkiestra wojskowa w Bytomiu oraz Bartosz Jackowski i Karolina Leszko, czyli uczestnicy programu „ The Voice of Poland”. Następnie na scenie wystąpią: Awaria, Drach, Whiskey River oraz Mirosław Jędrowski. Wszystkie te wydarzenia są bezpłatne.

  Święto Miasta zakończy niedzielna msza święta w kościele św. Marii Magdaleny przy ul. Bożogrobców 31 z okazji 760 rocznicy nadania wsi Chorzów Zakonowi Bożogrobców przez Władysława Księcia opolsko-raciborskiego. Msza święta rozpocznie się o godzinie 11.00.

  Kocie piękności na wystawie w Gliwicach  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama