Fundacja Iskierka ma już 10 lat. Dzisiaj jubileuszowy...

  Fundacja Iskierka ma już 10 lat. Dzisiaj jubileuszowy koncert [ZDJĘCIA Z PRÓBY]

  Bartłomiej Wortolec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Koncert Fundacji Iskierka: Dziecięca Orkiestra Onkologiczna i Chór Prezesów. Zdjęcia z próby
  1/35
  przejdź do galerii

  Koncert Fundacji Iskierka: Dziecięca Orkiestra Onkologiczna i Chór Prezesów. Zdjęcia z próby ©Marzena Bugała Azarko

  Dziecięca Orkiestra Onkologiczna, innowacyjny pomysł terapeutyczny Fundacji ISKIERKA zagra w Teatrze Rozrywki w Chorzowie w niedzielę 4 grudnia o 17. Razem z nią po raz pierwszy wystąpi Chór Prezesów - szefów firm wspierających działania Fundacji. Zobaczcie zdjęcia z ostatnich prób przed koncertem.
  Od 10 lat podopieczni Iskierki bez kroplówek, ich rodzice oraz lekarze i pielęgniarki bez szpitalnych fartuchów, z egzotycznymi instrumentami perkusyjnymi w rękach organizują się, by zagrać ten jeden raz w roku.

  Tegoroczny koncert będzie dodatkowo podsumowaniem 10 lat działalności Fundacji i podziękowaniem dla tych, którzy od dekady aktywnie i z zaangażowaniem ją wspierają. Dzieciaki na co dzień zmagające się z chorobą, tego jednego dnia stają się artystami. Wraz z rodzicami, rodzeństwem czy personelem medycznym grali na instrumentach perkusyjnych w Filharmonii Śląskiej czy Operze – ramię w ramię ze znakomitymi artystami.

  Czego życzy Iskierce pani prezes Jolanta Czerniecka-Siwecka?

  - Życzę przede wszystkim więcej zdrowia naszym dzieciakom, a nam – Iskierce – kolejnych dobrych dziesięciu lat i tak fajnego rozwoju oraz wielu ciekawych ludzi wokół nas. Myślę, że ludzie to podstawa, a dzięki ich zaufaniu tworzymy coś pozornie niemożliwego. Dzisiaj to widać, bo energia jest niesamowita, zresztą jak co roku. To jest już 10 koncert i zawsze przeżywam ten sam stres związany z całą logistyką oraz wszystkimi elementami, które trzeba dopiąć na ostatni guzik. Później jak się patrzy na całość to jest w tym tyle energii, radości i zabawy, to mogę śmiało stwierdzić, że jest to coś nieocenionego. Tutaj trzeba być i to zobaczyć - mówi Jolanta Czerniecka-Siwecka, prezes fundacji Iskierka.

  Fundacja Iskierka obecnie ma 70 wolontariuszy. Jak sama prezes przyznaje - mamy taką ekipę, którą przez dwa lata szkoliliśmy i przy większych akcjach są niezastąpieni.

  - Z perspektywy 10 lat, to udało nam się łączyć różne środowiska. To jest niesamowite, że potrafimy pracować i z biznesem i z instytucjami, artystami, lekarzami oraz dzieciakami , a jednocześnie potrafimy wymyślać takie projekty, że te wszystkie grupy w tym uczestniczą, a ponadto każda z nich jest zadowolona. Myślę, że takimi cudownymi projektami są Dziecięca Orkiestra Onkologiczna, Akcja Lato nasze pikniki i bale przebierańców. 10 lat to nasza praca na oddziale, bycie z dzieciakami oraz ich rodzinami. Wymyślamy np. zawody na kroplówce. Wtedy z urządzenia, które służy w leczeniu staje się dla dzieciaków zabawką. Po prostu towarzyszymy całym rodzinom w różnych momentach ich życia - dodaje Jolanta Czerniecka-Siwecka.

  25 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  Dziecięca Orkiestra Onkologiczna i Chór Prezesów

  Dziś koncert Fundacji Iskierka. Wystąpi... Chór Prezesów [TRANSMISJA LIVE]

  Link do głównego zdjęcia

  Dziecięca Orkiestra Onkologiczna i Chór Prezesów ©RED, Joanna Nowicka  Fundacja zapowiada, że prawdopodobnie za rok będziemy mogli spodziewać się kolejnego koncertu.

  - Co roku sobie obiecujemy, że to będzie już ostatni koncert. Jednak później przychodzi styczeń/luty i dzieci się nas pytają co będzie w tym roku i co szykujemy. No nie da im się odmówić. To dzieci są w tym najważniejsze. Dla mnie są współorganizatorami przedsięwzięcia – my po prostu słuchamy dzieci i pomagamy im się coś zrealizować - mówi prezes fundacji Iskierka.

  - Bez Państwa wsparcia nie byłoby tylu efektownych projektów. Mam poczucie, że każdy człowiek, który oddał nam jedną złotówkę jest współorganizatorem wszystkich wydarzeń, które się dzieją w Iskierce. Dlatego chciałabym w imieniu wszystkich serdecznie podziękować osobom, które wspierają naszą fundację - dodaje Jolanta Czerniecka-Siwecka.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama