Ważne
  Lato w mieście: wakacyjna oferta dla dzieci w Chorzowie

  Lato w mieście: wakacyjna oferta dla dzieci w Chorzowie

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Chorzowie nie brakuje wakacyjnych zajęć dla dzieci
  1/5
  przejdź do galerii

  W Chorzowie nie brakuje wakacyjnych zajęć dla dzieci ©Arc

  Dzieci, które spędzą wakacje w Chorzowie mogą liczyć na ciekawą ofertę zajęć. Imprezy plenerowe w skansenie, bilet do kina za 3 złote czy wizyta w stadninie policyjnych koni. Propozycję zajęć dla dzieci przygotowały m.in. placówki miejskie, policja i straż pożarna.
  Propozycje na lato przygotowały domy kultury, biblioteki, organizacje pozarządowe, a także policjanci i strażacy. W każdy poniedziałek wakacji w godzinach 10.00 - 13.00 w chorzowskim skansenie organizowane będą imprezy plenerowe z cyklu "Wakacje w Skansenie". Chorzowski zespół policji konnej również przygotował ciekawe atrakcje dla dzieci. Grupy zorganizowane mogą odwiedzić stadninę przy ul. Siemianowickiej. Na miejscu dzieci będą mogły nie tylko z bliska przyjrzeć się wierzchowcom, ale także poznać tajniki pracy w policji.


  W sierpniu chętni będą mogli zwiedzić także multimedialne Centrum Edukacji Przeciwpożarowej. W obiekcie o powierzchni 800 metrów kwadratowych młodzi zobaczą m.in. skutki katastrof budowlanych oraz wypadków drogowych. Strażacy wyjaśnią jak unikać zagrożeń oraz jak zachować się podczas pożaru.

  „Lato w mieście” to również oferta sportowa - nie zabraknie turniejów (m.in. padla, tenisa ziemnego i siatkówki plażowej) oraz bezpłatnych zajęć z trenerami. W Starochorzowskim Domu Kultury będzie wiele ciekawych zajęć m.in. "Egzotyczne podróże", warsztaty artystyczne w ogrodzie "Artystyczne Lato" czy ogrodowe kino letnie z warsztatami tanecznymi.

  W Miejskim Domu Kultury w Batorym tradycyjnie dzieci będą uczestniczyć w zajęciach teatralno-ruchowych, gdzie poznają zasady pracy na scenie, pantomimy, ruchu scenicznego. Finałem będzie końcowa prezentacja, na którą zapraszeni są rodzice, dziadkowie i rodzeństwo dzieci. W Miejskiej Bibliotece Publicznej nie zabraknie zajęć plastycznych w wieku od 8 do 12 lat i wspólnej zabawy maluchów w wieku od 7 do 11 lat "Zdobywcy Afryki".

  W sierpniu za bilet do Kina Grajfka dzieci i młodzież zapłaci tylko 3 złote. To tylko część zajęć jakie przygotowały różne instytucje w Chorzowie. Pełna oferta znajduje się na stronach poszczególnych placówek bądź bezpośrednio w danej instytucji.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama