Ważne
  Noc Muzeów w Chorzowie: demony, zwiedzanie urzędu i wystawa...

  Noc Muzeów w Chorzowie: demony, zwiedzanie urzędu i wystawa „Truskowkowe Pole"

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W chorzowskim skansenie będzie można spotkać 14 demonów
  1/5
  przejdź do galerii

  W chorzowskim skansenie będzie można spotkać 14 demonów ©Mat. Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”

  Nocna wizyta w chorzowskim urzędzie, gra „Truskawkowe Pole" lub straszne trasy między demonami w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”. To tylko kilka atrakcji, jakie zaplanowano na tegoroczną edycję Nocy Muzeów, która odbędzie się w Chorzowie 19 i 20 maja.
  W piątek 19 maja już po raz czwarty będzie można zwiedzić zabytkowy gmach chorzowskiego urzędu wieczorową porą. W zeszłym roku wydarzenie przyciągnęło blisko pół tysiąca osób. Zwiedzający będą mieli okazję zejść do podziemi, wspiąć się na wieżę zegarową, zajrzeć do sal sesyjnych i gabinetu prezydenta. Ponadto będzie można dowiedzieć się kilku historycznych ciekawostek oraz spotkać niezwykłe postacie.


  Pierwsza grupa rozpocznie zwiedzanie chorzowskiego urzędu o godzinie 17.00. Zapisywać się można pod numerem telefonu 32 416 50 00, mailowo pod adresem zwiedzanie@chorzow.eu lub osobiście – w pokoju nr 1 w miejskim urzędzie przy ul. Rynek 1.

  20 maja Noc Muzeów odbędzie się w Muzeum w Chorzowie. Od godziny 16.30 zaplanowano kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Truskawkowe Pola – na zawsze”. O godz. 17.30 będą warsztaty muzyczne: Freeland: Radio Freeland: Piosenki chorzowskiego Beatlesa - Witka Wolnego. O 18.00 przygotowano warsztaty plastyczne dla dzieci: Tomasz Wenklar oraz wykład dr Jacka Kurka - O „żółtej łodzi podwodnej”, „Lucy w niebie z diamentami” i innych kolorach muzyki. O godz. 19.00 będzie natomiast wykład prof. Tadeusza Sławka - Dziura w dachu. Życie, szklana cebula, the Beatles.O godz. 21.00 rozpocznie się koncert ANKA PROJEKT HARFOWY z udziałem muzyków Carrantuohill. O godz. 23.00 zakończy się Noc Muzeów.

  20 maja Noc Muzeów odbędzie się także w skansenie Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” . Tradycyjnie już na zwiedzających czekać będą śląskie demony, które przeniosą ich w świat dawnych wierzeń i podań. Zwiedzający będą mieli do wyboru trzy trasy i czternaście demonów, w które wcielą się artyści Teatru Nowego z Zabrza oraz aktorzy Fabryki Kultury. Początek o godzinie 19.00. Wstęp bezpłatny.

  Przez cały czas trwania Nocy Muzeów można wciąć udział w grze „Truskawkowe Pole” oraz skorzystać z kuratorskiego oprowadzania po wystawach czasowych: „Truskawkowe Pola - na zawsze”, „Wspólnota.

  Zobacz galerię

  Życie parafialne w Wielkich Hajdukach w czasach proboszcza Józefa Czempiela” i stałej wystawie numizmatycznej: „Z dziejów pieniądza. Polska – Śląsk”. Sprzedaż wydawnictw muzealnych. Wybijanie pamiątkowego żetonu i sprzedaż „monet lokalnych”: 4 denary chorzowskie (emisja 2009), 4 dukaty bożogrobców chorzowskich (emisja 2010).

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama