Park Śląski: nie zmienimy decyzji, nim zadłużenie nie będzie...

  Park Śląski: nie zmienimy decyzji, nim zadłużenie nie będzie spłacone. Co z Wioską Rybacką?

  Barbara Siemianowska-Aniol

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wczoraj w Parku Śląskim miało dojść do eksmisji właściciela restauracji Wioska Rybacka. Nie doszło, ale szanse na porozumienie z parkiem są małe.
  Mikołaj Rykowski to znany społecznik i właściciel restauracji

  Mikołaj Rykowski to znany społecznik i właściciel restauracji ©Arkadiusz Gola

  Od wczoraj egzekucja komornicza, zarządzająca eksmisję z restauracji „Wioska Rybacka” w Parku Śląskim to fakt. Choć na razie jeszcze niedokonany. Zresztą to też scenariusz, którego Mikołaj Rykowski, znany społecznik i organizator wigilii dla samotnych, w ogóle do siebie nie dopuszcza.

  - Wioska Rybacka to cały mój majątek i praca. To nie może się tak skończyć, tym bardziej że cały czas mówi się półprawdę. Liczy się tylko to, że jestem dłużnikiem, nikt nie mówi, dlaczego tak się stało - żali się Rykowski i podkreśla, że przyszło mu się zmierzyć z czynszem, który był kosmiczny. - Dookoła restauratorzy mieli czynsz miesięczny po 3 tys. złotych, ja miałem 16 tys.
  złotych i to już było za dużo, a gdy prosiliśmy o zmniejszenie stawki, to okazało się, że zwiększają ją jeszcze do 43 tys. złotych miesięcznie, co zarząd Parku tłumaczył świetną lokalizacją - opowiada właściciel Wioski Rybackiej. Dziś jest rozżalony, bo interes swojego życia, czyli dwa budynki restauracyjne warte prawie 2 mln złotych, postawił na cudzym gruncie. - Cały czas zmieniano mi stawki czynszowe, którym realnie nie byłem w stanie sprostać, a nie mogłem odrzucić umowy, bo straciłbym wszystko. Dziś tym tytułem egzekucyjnym o eksmisji dociska się mnie do ściany - komentuje Rykowski.
  Zarząd Parku Ślaskiego opiera się jednak na liczbach, które mówią same za siebie. W 2006 czynszowy dług Rykowskiego wyniósł 800 tys. zł. Potem zobowiązania przedsiębiorcy wobec Parku Śląskiego miały maleć. W 2011 miały spaść do 600 tys. zł przy czynszu w wysokości 33 tys. zł miesięcznie, zaś w 2014 r. - do 470 tys. zł. W momencie, gdy wszczęto postępowanie egzekucyjne wobec restauratora, jego wyniosło 335 tys. zł. Właściciel twierdzi, że w tej kwocie są też noty odsetkowe, które naliczono niezgodnie z prawem.

  Rykowski chce wciaż siadać do rozmów z zarządem Parku Śląskiego, tyle że o rozwiązaniu problemu nikt już nie chce już dyskutować. - Zadłużenie pana Mikołaja Rykowskiego to kwestia nie ostatnich kilku miesięcy, ale 10 lat. W naszej opinii to park jest aktualnie „postawiony pod ścianą”, nie tylko próbując rozwiązać tę sytuację od 10 lat, ale i posiadając wszelkie tytuły prawne do odzyskania nieruchomości - mówi Łukasz Buszman, rzecznik Parku Śląskiego i podkreśla, że jakiekolwiek kolejne kroki w tej sprawie możemy rozważać jedynie w sytuacji, gdy dzierżawca Wioski Rybackiej spłaci swoje zadłużenie.


  *Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wiocha

   abcd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Widocznie taka była wola Boga - jak to wspominał zawsze pokrzywdzony właściciel

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prezes parku

   AndiKos (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Rozmawiam ze znajomymi, którzy prowadzili restauracje a tym parku. I którym prezes parku po porostu niszczył biznesy; a to zakręcił wodę przed weekendem majowym, a to narzucał nowe zasady ...a to...rozwiń całość

   Rozmawiam ze znajomymi, którzy prowadzili restauracje a tym parku. I którym prezes parku po porostu niszczył biznesy; a to zakręcił wodę przed weekendem majowym, a to narzucał nowe zasady ...a to podnosił czynsze. Ludzie stawali w obliczu szantażu prezesa- mafioza, któremu coraz bardziej odbijało, podobno przed swoim domem trzymał ochroniarza. Pomysł piasku w KONTENERACH KULTURY - zrodził się na zgnojeniu pierwotnych pomysłodawców którzy jako PIERWSI zrobili plażę przy swojej knajpie. KNAJPA STRASZY bo prezes czynszem i złymi praktykami utrudniania działalności doprowadził ja do upadłości !!!!!!! Podobnie z kortami tenisowymi - prezes miał wizje "zagospodarowania terenu" - i likwidacji kortów. Moje pytanie brzmi: czy ktoś oceniał i WERYFIKOWAŁ DECYZJE PREZESA PARKU ? Jakim cudem knajpa ma wytrzymać taki czynsz ? Przecież TO NIE PRAWDA że jest to dobra lokalizacja - bo park jest miejscem bardzo sezonowym ... nie atrakcyjnym jakoś szczególnie w okresach jesienno - zimowych, wyludnionym. ZA CHWILE BĘDĄ straszyć wszystkie zamknięte knajpy pustkami. Czy nie jest to bandytyzm ...a może układ w którym KOLESIE pootwierają własne biznesy więc trzeba wykończyć obecnych właścicieli? Stawiam pytania cytuje wypowiedzi obserwuje ....CZY BADAŁA TO PROKURATURA? Co za taka polityką się kryje?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przetargi

   to ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Wystarczy przesledzic przetargi i kto je wygrał na niby bo rozpisane były pod te firmy i kiedyś handlarze płacili czynsze w sezonie wieksze zimą mniejsze ale placili a teraz sa na procencie i do...rozwiń całość

   Wystarczy przesledzic przetargi i kto je wygrał na niby bo rozpisane były pod te firmy i kiedyś handlarze płacili czynsze w sezonie wieksze zimą mniejsze ale placili a teraz sa na procencie i do parku nie wpada nic no ale kto sobie bedzie zaprzatał tym głowę w czasach przed godlewkim było w miarę a potem to juz niestety padlo wszystko zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama