Śmierć na strzelnicy w Chorzowie: 32-latek strzelił sobie w...

  Śmierć na strzelnicy w Chorzowie: 32-latek strzelił sobie w głowę

  Patryk Drabek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Śmierć na strzelnicy w Chorzowie: W weekend na strzelnicy w Chorzowie zginął 32-letni mężczyzna. Dwa lata temu, w tym samym miejscu, doszło do zabójstwa.
  Dwa lata temu na strzelnicy w Chorzowie 25-letni wówczas Hubert Ch. zabił 46-letniego instruktora strzelectwa

  Dwa lata temu na strzelnicy w Chorzowie 25-letni wówczas Hubert Ch. zabił 46-letniego instruktora strzelectwa ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, pod nadzorem prokuratury, ustalali szczegółowe okoliczności tajemniczej śmierci 32-letniego mężczyzny, który zginął w sobotę na strzelnicy w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Śledczy nie mają wątpliwości. Śmierć mieszkańca Siemianowic Śląskich nie była wynikiem niefortunnego wypadku, tylko udaną próbą samobójczą. 32-latek skierował lufę wypożyczonej broni w kierunku głowy i wystrzelił.

  Śmierć na strzelnicy

  32-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich pojawił się na chorzowskiej strzelnicy w sobotni wieczór, około godziny 20. Zgodnie z regulaminem, wypożyczył broń i po przejściu wymaganego instruktażu strzelał do tarczy.

  - Około godziny 21.20 instruktor, który przebywał na strzelnicy, przekazał 32-latkowi i drugiemu mężczyźnie, który strzelał, że zbliża się godzina zamknięcia obiektu. Chwilę później instruktor usłyszał strzał, a mieszkaniec Siemianowic Śląskich przewrócił się - relacjonuje st. asp. Arkadiusz Bień z Komendy Miejskiej w Chorzowie.

  Początkowo śledczy brali pod uwagę dwie wersje wydarzeń - nieszczęśliwy wypadek i próbę samobójczą. Teraz nie ma już żadnych wątpliwości, ponieważ rana wlotowa znajduje się od spodu brody, co jednoznacznie wskazuje na samobójstwo.

  To drugi w ostatnich latach przypadek, w którym człowiek zginął na terenie chorzowskiej strzelnicy. Tych dwóch sytuacji nie można jednak porównywać. Dwa lata temu na terenie tej samej strzelnicy doszło bowiem do zabójstwa. 25-letni wówczas Hubert Ch. zabił na strzelnicy w Chorzowie 46-letniego instruktora strzelectwa, próbował ukraść stamtąd broń oraz usiłował zabić jednego z właścicieli obiektu, gdy chciał opuścić budynek. Jak ustalono podczas śledztwa, Ch. chciał wykorzystać broń podczas planowanej strzelaniny w centrum Katowic. Mężczyznę skazano na 25 lat więzienia. Jeszcze w marcu do Sądu Okręgowego w Katowicach trafiły apelacje od tego wyroku.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pół artykułu nie na temat

   dd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   odgrzewanie kotleta.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama