Święto Niepodległości 2016: Park Śląski cały w bieli i...

  Święto Niepodległości 2016: Park Śląski cały w bieli i czerwieni ZDJĘCIA + WIDEO

  Arkadiusz Nauka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Święto Niepodległości 2016: Ponad 6 tysięcy ludzi odwiedziło dzisiaj obiekty treningowe Stadionu Śląskiego podczas pikniku rodzinnego, który został zorganizowany w Święto Niepodległości pod hasłem: „Na Śląskim – w kształcie Polski”. ZOBACZ ZDJĘCIA
  Święto Niepodległości 2016 w Parku Śląskim
  1/32
  przejdź do galerii

  Święto Niepodległości 2016 w Parku Śląskim ©Marzena Bugała-Azarko/Dziennik Zachodni

  Święto Niepodległości 2016 na Stadionie Śląskim:  O godz.15.00 wszystkie osoby, które weszły w przygotowany wcześniej kontur Polski, podniosły do góry białe i czerwone podkładki tworząc gigantyczną polską flagę w kształcie Polski. Układanie „żywej mozaiki” filmowane było za pomocą drona.

  - Wydaliśmy ponad 4 tysiące białych i czerwonych podkładek wchodzącym dziś na nasze obiekty treningowe – mówi Krzysztof Klimosz, prezes zarządu spółki Stadion Śląski. – Mniej więcej tyle osób mogło ułożyc z nami biało-czerwony kształt Polski, a było jeszcze sporo osób, które skorzystało z naszych licznych bezpłatnych atrakcji.

  - Wielkim zainteresowaniem cieszyły się pojazdy militarne z Muzeum Techniki Wojskowej w Zabrzu prezentowane przez Małą Armię „Grupę Śląsk”. Tradycyjnie nie zabrakło czołgu oraz pojazdów KRIS i ZIS – podkreśla Jolanta Fujawa organizująca imprezę z ramienia spółki Stadion Śląski.

  Oprócz wojskowych atrakcji, były także sportowe – pokazy gry w speed-ball oraz strzelanie z broni laserowej oraz kulturalne – występy orkiestry dętej Batory, cheerleaderek AtriA i zespołu LOCO. Pokaz musztry paradnej zaprezentowali uczniowie z XIV Liceum Ogólnokształcącego z Katowic, a ratownictwa medycznego ze Śląskiej Chorągwi ZHP. Specjalny pokaz z psem przygotowała chorzowska Policja. Nie zabrakło też Policji Konnej z Chorzowa oraz maskotki śląskiej Policji – Sznupka. Dzięki chorzowskim strażakom media mogły filmować i robić zdjęcia z kilkudziesięciometrowej wysokości w specjalnej zwyżce.

  Najmłodsi, za darmo, mogli skorzystać ze zjeżdżalni, dmuchanych zamków, samochodów elektrycznych i innych zabaw.

  WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

  Tradycyjnie już w Święto Niepodległości, Stadion Śląski jest miejscem spotkania mieszkańców województwa śląskiego, którzy mogą ten wyjątkowy dzień spędzić rodzinnie i w patriotycznym nastroju. - Taka formuła spędzania wolnego czasu chyba już przyjęła się na Śląskim - mówi prezes zarządu Stadion Śląski Sp. z o.o. Krzysztof Klimosz. - Mam nadzieję, że znów spodoba się wszystkim nasz pomysł i co najważniejsze, zachęci do rodzinnego spędzania Święta Niepodległości .Układaliśmy już biało-czerwone napisy o treści 11.11.11 i Polska, a także flagę narodową, śpiewaliśmy też hymn Polski. W tym roku chcemy wspólnie ułożyć biało-czerwoną „żywą mozaikę”, w kształcie Polski - mówi Klimosz. Jolanta Fujawa, która prowadzi tegoroczny projekt z ramienia spółki Stadion Śląski, wyjaśnia szczegóły:

  - Do wypełnienia przygotowanego wcześniej szablonu, będziemy potrzebowali jak największej liczby ludzi, dlatego gorąco zachęcamy, aby przychodzić całymi rodzinami. Miejsca nie zabraknie - przekonuje Jolanta Fujawa.

  Tradycyjnie też, wyjątkowy moment ułożenia „żywej mozaiki” uwieczniony zostanie na zdjęciu zrobionym z kilkudziesięciometrowej wysokości. Tym razem do robienia zdjęć wykorzystany zostanie dron. Będziemy mogli zatem zarówno sfilmować, jak i wykonać pamiątkowe, wyjątkowe zdjęcie. Impreza rozpocznie się o godz.14, a układanie „żywej mozaiki” na boisku ze sztuczną nawierzchnią, zaplanowano o godz.15.

  Wszyscy, którzy zechcą 11 listopada przejechać się słynną Elką, będą to mogli zrobić w specjalnej, promocyjnej cenie. Za przejazd w jedną lub dwie strony będzie trzeba zapłacić jedynie 6 złotych. Jest jednak jeden warunek - należy się ubrać w barwy narodowe.

  - Chcemy, aby pasażerowie pokazali swoje przywiązanie do biało-czerwonych kolorów. Pod uwagę będą brane koszulki, czapki i inne nakrycia głowy, szaliki i flagi - wylicza Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego.

  Dodaję, że Elka będzie jeździła do godz. 18.00.  *Sprawdź, czy możesz zostać policjantem TEST PSYCHOLOGICZNY
  *Tyle naprawdę zarabiają żołnierze, policjanci, strażnicy i prokuratorzy
  *Czy zdałbyś egzamin na taksówkarza? Jak przejechać przez Katowice? QUIZ
  *Wielki wybuch w Sosnowcu: Szkieletor runął ZDJĘCIA + WIDEO
  *To co, że wiatr i zimno. Morsy rozpoczęły sezon na Pogorii ZDJĘCIA + WIDEO

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A jerzego gorzelika gdzieś tam nie było??? Narodowości polskiej są jego rodzice, zona i dzieci to pe

   Echte Ślązok (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   A jerzego gorzelika gdzieś tam nie było??? Narodowości polskiej są jego rodzice, żona i dzieci to pewnie był :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Arkadiusz Nauka - nierzetelny dziennikarz?

   Ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Dziennik Zachodni Patron Medialny - powinien wiedzieć, gdzie odbywa się impreza i kto był jej organizatorem. Arkadiusz Nauka - rzetelność dziennikarska mile widziana.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pytanie

   Katarzyna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Czy atrakcje na stadionie będą za darmo?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   były za darmo :)

   :) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   były za darmo :)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama