World Press Photo po raz drugi w Chorzowie. Wystawa...

  World Press Photo po raz drugi w Chorzowie. Wystawa najlepszych zdjęć świata od 27 maja

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  World Press Photo 2016: najlepsze zdjęcia
  1/7
  przejdź do galerii

  World Press Photo 2016: najlepsze zdjęcia ©World Press Photo

  Wystawa najlepszych na świecie zdjęć prasowych, czyli World Press Photo, już po raz drugi będzie w Chorzowie. Wystawa World Press Photo w Chorzowie będzie otwarta dla zwiedzających od 27 maja do 16 czerwca. Wernisaż odbędzie się w piątek, 26 maja.
  Wystawa World Press Photo po raz pierwszy zawitała do Chorzowa w roku 2016, powracając tym samym na Śląsk po przeszło dekadzie. W ciągu trzech tygodni odwiedziło ją ponad 25 tysięcy osób z całego regionu. W tym roku wystawa ponownie prezentowana będzie w zabytkowej hali byłej Elektrowni Huty Królewskiej.

  Wernisaż wystawy odbędzie się 26 maja. Wystawa dla zwiedzających będzie otwarta od 27 maja do 16 czerwca. Wstęp, podobnie jak w minionym roku, będzie bezpłatny.

  - Wobec tak ogromnego zainteresowania World Press Photo w Chorzowie w ubiegłym roku, oraz tylu pozytywnych sygnałów ze strony mieszkańców, wiedzieliśmy, że wystawa najlepszych fotografii prasowych na świecie musi powrócić do naszego miasta – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

  Zobacz galerię


  Dla chętnych przewidziano także możliwość zwiedzania grupowego z przewodnikiem. Nowością będzie natomiast nocne zwiedzanie połączone z koncertem skomponowanej specjalnie na tę okazję muzyki autorstwa Jana Nowaka, katowickiego artysty.

  - Tworząc muzykę na potrzeby wystawy, szukałem kompromisu pomiędzy przestrzenią, w jakiej będę grał, a samym wydarzeniem – wyjaśnia Jan Nowak.

  - Założenie było takie, by utwory nie odciągały uwagi od zdjęć, a wręcz przeciwnie: intensyfikowały ich odbiór. W kompozycjach wykorzystałem dźwięki pochodzące z Huty Królewskiej, które znalazłem w archiwalnych nagraniach - dodaje artysta.

  Muzykę Nowaka na żywo usłyszeć będzie można podczas wernisażu World Press Photo w Chorzowie, oraz w trakcie zwiedzań nocnych, które odbędą się 2, 9 oraz 16 czerwca. Wybrane utwory zostaną także opublikowane w limitowanym nakładzie na płycie kompaktowej oraz udostępnione w internecie. Na nocne zwiedzenia, które rozpoczynać się będzie o godzinie 22 i potrwa około dwóch godzin, wymagane są wcześniejsze zapisy.

  Od 22 do 26 maja w kilku miastach regionu (m.in. w Katowicach , Gliwicach czy Bytomiu) pojawi się specjalny bus promujący wystawę: będzie można m.in. wygrać bilety na wernisaż wystawy.

  Wystawa World Press Photo trafi w tym roku do 100 miast z 45 państw. W Polsce, poza Chorzowem, będzie można obejrzeć ją w Poznaniu i Opolu.

  Zwiedzanie grupowe z przewodnikiem oraz udział w nocnym zwiedzaniu wymaga wcześniejszej rezerwacji telefonicznej pod numerem 783 242 202.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama