Liroy w Cieszynie: Zmieńmy konstytucję, żeby uniezależnić...

  Liroy w Cieszynie: Zmieńmy konstytucję, żeby uniezależnić się od polityków i urzędników

  AJD

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Liroy w Cieszynie: Zmieńmy konstytucję, żeby uniezależnić się od polityków i urzędników
  1/5
  przejdź do galerii

  ©ARC

  W poniedziałek w cieszyńskim Domu Narodowym odbyło się spotkanie z posłami Kukiz '15 – Jerzym Jachnikiem i Piotrem „Liroyem” Marcem. Bezpośrednim powodem spotkania było otwarcie w Cieszynie biura poselskiego Jerzego Jachnika.
  - Nasze biuro, oparte na pracy wolontariackiej członków ruchu Kukiz '15, otwieramy przy ulicy Bobreckiej 25, naprzeciwko byłego dworca PKS – mówił Damian Machej, społeczny asystent posła Jachnika.

  Podczas spotkania posłowie Kukiz '15 szczegółowo nakreślili strategię swojego ruchu politycznego, a także odpowiadali na pytania zebranych w Domu Narodowym mieszkańców Cieszyna. Zainteresowanie posła Jerzego Jachnika wzbudził mężczyzna, który opowiedział swoją historię życia.
  -Nie mogę pracować, mam na wychowaniu dziecko, a nawet nie mam środków na to, żeby pojechać do Zabrza po zaświadczenie o niepełnosprawności – mówił z goryczą. - Proszę podejść do mnie po spotkaniu, zapłacę za wszystkie koszty transportu – odparł Jachnik, wzbudzając aplauz widowni.

  Największym zainteresowaniem cieszył się jednak poseł Piotr Marzec, znany także jako Liroy. - Kierunek naszych działań jest jeden – wolna Polska, czyli odpodmiotowienie obywatela. To jest nasza droga, a żeby do tego doprowadzić, nie możemy być zależni od urzędników i polityków. Cel do tej drogi też jest jeden, zmiana konstytucji – tłumaczył Liroy.

  Głos w dyskusji zabrał także jeden z cieszyńskich licealistów. -W imieniu uczniów cieszyńskich szkół, chciałbym zapytać: kto weźmie za nas odpowiedzialność. Za nas, czyli za pokolenie, skazane na fatalny system edukacji. W naszej szkole jest chłopak, który przepięknie gra na akordeonie, wszyscy rówieśnicy wiedzą, że to prawdziwy wirtuoz, a mimo to już dwa razy powtarza klasę. Dzisiejszy system edukacji zabija talenty młodych – mówił.

  -Ja też kiedyś byłem takim akordeonistą, bardzo dobrze rozumiem ten problem. Uwierzcie mi, sposób nauczania w szkołach nie zmienił się przez wiele lat, ja również miałem problemy w szkole; w szkole, w której uczniów się pouczało, a nie nauczało. Niestety tak jest do dzisiaj. To, czy ten fakt się zmieni, zależy od nas, także od tego, czy będziemy dokonywali trafnych wyborów politycznych. Jeśli chcemy zmienić system edukacji, musimy wprowadzić młode pokolenie, także do sejmu – mówił Marzec.


  *Wielkanoc: W których sklepach jest najtaniej? SPRAWDZILIŚMY Zobacz raport
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Chcesz kupić auto w cenie 15-20 tys. zł? Sprawdź najlepsze oferty
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama