Nowe logo Ustronia: hit czy kit?

  Nowe logo Ustronia: hit czy kit?

  Zdjęcie autora materiału

  Andrzej Drobik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nowy logotyp miasta Ustroń

  Nowy logotyp miasta Ustroń ©UM Ustroń

  Spośród blisko dwóch tysięcy projektów nadesłanych z całego świata na konkurs na logotyp Ustronia komisja konkursowa wybrała nowy znak graficzny miasta. Opinie są podzielone, rozpoczęła się dyskusja a branża nie pozostawia na znaku suchej nitki.
  Nowy logotyp miasta Ustroń

  Nowy logotyp miasta Ustroń ©UM Ustroń

  Urzędnicy zadowoleni
  –Nowe logo bardzo zgrabnie komponuje się w różnych układach i jest niezwykle nośne marketingowo, radosne i pasujące do charakteru naszego miasta. Autor znaku dokładnie przemyślał sobie, jakie powinno być logo miasta turystycznego, jakim jest Ustroń i wziął pod uwagę obecnie panujące standardy promocyjne – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Ustroń.
  Pozytywnie o znaku wypowiada się także burmistrz Ustronia. – Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tego projektu. Mniej znaczy więcej, tą zasadą kieruje się nowy znak. Podoba mi się to logo i chciałbym, żeby jak najszybciej zostało zastosowane w promocji miasta – powiedział Ireneusz Szarzec.

  Branża bezlitosna
  Pojawiają się już pierwsze opinie na temat nowego logotypu w mediach branżowych. „Jestem zupełnie szczerze rozczarowany. Wygrało to, niebieskie cudo, które tryska banałem i sztampą, z której słynie większość znaków instytucji samorządowych. Uśmiechnięte góry są tworem absolutnie trywialnym, nie trafiającym do mnie, a podpis powoduje bezsilność.” – czytamy na blogu DailyWeb.

  – Z samym konkursem wiązałem duże nadzieje, przede wszystkim ze względu na wysoką, jak na polskie standardy nagrodę, a później przynajmniej kilka dość ciekawych prac zgłoszonych do konkursu. Pewne ryzyko zawsze przy takich przedsięwzięciach występuje, jednak wiele wskazywało na to, że Ustroń może zyskać dobry znak i dać tym samym przykład innym samorządom. Czar prysł w momencie, w którym zobaczyłem zwycięski projekt. Ciężko mi uwierzyć, że po takim przygotowaniu, po takiej pompie z jaką przeprowadzono ten konkurs, można było wybrać projekt tak słaby. Z przyznanymi wyróżnieniami jest jeszcze gorzej. Wystarczy tylko spojrzeć na drugie miejsce, które zdobyła praca zawierająca moim zdaniem błąd ortograficzny - nazwę „Ustron”, bez „ogonka” nad literą n, co w tym przypadku powinno zdyskwalifikować projekt już na samym wstępie – mówi Krzysztof Karaś z Branding Monitor.

  Dyskusja nad nowym logotypem trwa od kilku dni, jedni uważają, że nowe logo jest dobre, inni - że fatalne.
  -Wyłonione logo ma wiele błędów technicznych, ale największym problemem jest zupełny brak pomysłu na symbolikę. Tak naprawdę mogłoby ono zostać użyte w przypadku jakiejkolwiek innej górskiej miejscowości, której nie wyróżniłby tak samo jak nie wyróżni Ustronia. Niezrozumiała kompozycja elementów, przytłaczający sygnet przy niewielkim logotypie, czy koślawe liternictwo, to wady, które mogą zostać poprawione, ale brak symboliki niestety zostanie. Czuję się bardzo zawiedziony, ale bardziej współczuję mieszkańcom i sympatykom Ustronia, którym to dzieło będzie ma od teraz towarzyszyć - tłumaczy Karaś.

  *Niesamowite oświadczyny na dachu Spodka w Katowicach ZDJĘCIA
  *Takie wyposażenie samochodów naprawdę ułatwia życie
  *Słynna restauracja Kryształowa w Katowicach będzie zamknięta
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama