Ważne
  Wiślański weekend z Piotrem Żyłą, czyli jak burmistrz Tomasz...

  Wiślański weekend z Piotrem Żyłą, czyli jak burmistrz Tomasz Bujok przegrał pewien zakład ZDJĘCIA

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wiślański weekend z Piotrem Żyłą, czyli jak burmistrz Tomasz Bujok przegrał pewien zakład ZDJĘCIA
  1/11
  przejdź do galerii

  ©FOT. UM w Wiśle

  Dzień z Piotrem Żyłą w ramach wiślańskiej majówki odbędzie się dziś, 6 maja. Impreza pod Baranią Górą jest efektem zakładu dwóch... górali. Co ciekawe obaj szykują już kolejną niespodziankę, ale o tym na razie cicho sza...
  Jeden z górali nazywa się Piotr Żyła i jest skoczkiem narciarskim, który do niedawna najbardziej był znany z najkrótszych i najoryginalniejszych odpowiedzi na pytania dziennikarzy okraszonych specyficznym śmiechem, ale po ostatnim sezonie, w którym wywalczył drugie miejsce w Turnieju Czterech Skoczni i drużynowe złoto, jego słynne „he-he” zeszło na dalszy plan. Drugi z górali to Tomasz Bujok, młody, rzutki burmistrz Wisły, który - pamiętając czym dla miejscowości były sukcesy Adama Małysza - zapragnął na kanwie dobrej formy Żyły natchnąć skoczka do dłuższych skoków, a przy okazji ożywić w miejscowości klimat znany z małyszomanii.


  Zobacz galerię

  Pod koniec lutego, tuż po TCS, skoczek zjawił się w gabinecie Bujoka. Panowie usiedli przy stole, na którym stał półmisek z... papryczkami (dla niewtajemniczonych - papryka była dla Żyły receptą na sukces w TSC. Przed zawodami skoczek rzekł bowiem: „Muszę trochę papryki marynowanej pojeść i będzie dobrze”. I było). Po krótkiej pogawędce na temat papryki, burmistrz przeszedł do sedna:

  - Nadzieje na medal na mistrzostwach u ciebie jakieś są? - spytał, a skoczek odpowiedział: - Pewnie, że tak! Włodarz Wisły zaproponował więc skoczkowi zakład - jeśli Piotrek Żyła przywiezie z mistrzostw w Lahti medal, to będzie mógł sobie wybrać zespół, który zagra 6 maja na imprezie dedykowanej skoczkowi. Jeśli nie zdobędzie medalu, to zespół wybierze burmistrz Bujok. Kilkuminutowy filmik z zakładu dwóch wiślańskich górali ukazał się m.in. na serwisie youtube i na początku wielu myślało, że to żart, ale... umowa jest umową, zwłaszcza wśród dżentelmenów i oczywiście górali.

  Jak było w Lahti wszyscy kibice skoków wiedzą. Piotr Żyła nie dość, że zdobył brązowy krążek na dużej skoczni, to jeszcze dorzucił złoty wywalczony wraz z drużyną. Nic dziwnego, że po tych wyczynach wszyscy zastanawiali się, jaką gwiazdę na swoje święto wybierze.

  - Powiedziałam, żeby wybrał jakąś dużą amerykańską gwiazdę. Ciekawe, czy Wisła by zapłaciła - śmiała się w rozmowie z DZ Ewa Żyła, mama skoczka. I dodawała: - Piotrek lubi disco polo. Może Zenek Martyniuk albo zespół Akcent.

  - Na Rolling Stonesów Wisły nie stać, ale myślę, że Piotrek zdaje sobie z tego sprawę. Zresztą płaci tutaj podatki, pewnie nie chciałby, żeby miasto wydało fortunę na jeden koncert - śmiał się z kolei burmistrz Bujok.

  Początkiem marca wszystko było jasne - Piotr Żyła zdecydował, że gwiazdą 6 maja będzie Czadoman, twórca hitu „Ruda tańczy jak szalona”. Ale to nie koniec - jako że skoczek przywiózł dwa medale, burmistrz honorowo stwierdził, że pojawią się dwa zespoły i tym drugim będzie Myslovitz.

  Dzień z Piotrem Żyłą rozpocznie się od rozdawania autografów przez skoczka (g. 10.40). Na g. 17.30 zaplanowano odsłonięcie tablicy z jego nazwiskiem w Wiślańskiej Alei Gwiazd Sportu, o g. 18.00 spotkanie z Piotrkiem w amfiteatrze, a później koncert Myslovitz i Czadomana.

  - Mam nadzieję, że pogoda nam dopisze. Cieszę się, że w taki sposób możemy podziękować Piotrkowi - stwierdził dzisiaj burmistrz Bujok. Dodał, że już niebawem szykują ze skoczkiem kolejną niespodziankę. Na razie nie zdradził, co nią będzie.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama