Częstochowa: Finał Pól Nadziei w Klubie Politechnik...

  Częstochowa: Finał Pól Nadziei w Klubie Politechnik [ZDJĘCIA]

  BR/mat. prasowe

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kampania Pola Nadziei 2015/2016 była wyjątkowym czasem jedności, zrozumienia oraz wzajemnego wsparcia
  1/16
  przejdź do galerii

  Kampania Pola Nadziei 2015/2016 była wyjątkowym czasem jedności, zrozumienia oraz wzajemnego wsparcia ©ARC Hospicjum w Częstochowie

  Kampania Pola Nadziei 2015/2016 dobiegła właśnie końca. Był to wyjątkowy czas jedności, zrozumienia oraz wzajemnego wsparcia. Jak co roku, Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej przygotowało szereg wydarzeń uświadamiających społeczeństwo, o tym jak wielką moc ma troska o drugiego człowieka. Pola Nadziei 2015/2016 swój uroczysty finał miały w środę 18 maja w częstochowskim Klubie Politechnik.
  Pola Nadziei to ogólnoświatowa kwesta na rzecz hospicjów i ich podopiecznych. To też okazja do przedstawienia społeczeństwu idei opieki paliatywnej i hospicyjnej. To czas, kiedy głośno mówimy o codziennych potrzebach osób wymagających opieki hospicyjnej oraz ich bliskich. W swoich przekazach i działaniach w ramach Kampanii Pola Nadziei nie zapominamy również o osobach aktywnie zaangażowanych w pomoc innym: pracownikach i wolontariuszach hospicyjnych.


  Wszelkie wydarzenia w ramach Kampanii Pola Nadziei, jak co roku organizowane i koordynowane były przez Hospicjum Częstochowskie, które ma swoją siedzibę przy ulicy Krakowskiej 45a. To właśnie z naszej inicjatywy, 22 kwietnia Alejami Najświętszej Maryi Panny przeszedł Marsz Nadziei, manifestujący potrzebę niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Przy okazji Marszu Nadziei spośród uczestników została wyłoniona najlepiej przebrana szkoła i grupa.

  Akcja Pola Nadziei jest okazją do uwrażliwienia najmłodszych i pokazania im, jaką satysfakcję daje człowiekowi pomaganie innym. Dla dzieci i młodzieży zorganizowaliśmy konkurs plastyczny „Kolażowo-Nadziejowo” oraz konkurs literacki „Poezjowo-Żonkilowo”. Zachęciliśmy je tym samym do zastanowienia się nad zagadnieniami przemijania, pomagania i przywracania nadziei, pozwalając na wyrażenie swojego zdania poprzez akt artystyczny.

  Uroczysty finał Kampanii Pola Nadziei w częstochowskim Klubie Politechnik poprowadził wyjątkowy duet: Agata Hutyra i Krzysztof Niedźwiecki. To właśnie tego dnia, 18 maja, wręczyliśmy nagrody laureatom konkursu plastycznego literackiego, oraz konkursu na najlepsze przebranie podczas Marszu Nadziei. Swoją obecnością zaszczycili nas: Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy Andrzej Szewiński oraz Naczelnik Wydziału Zdrowia Grażyna Stramska-Świerczyńska.

  O wyjątkową atmosferę zadbał Dziecięcy Zespół taneczny Kontra, od 2004 roku propagujący kulturę i edukację artystyczną wśród dzieci i młodzieży. Kontra to w sumie ponad stu młodych tancerzy, którzy realizują się poprzez prezentację swoich umiejętności na różnorodnych imprezach w całej Polsce. Przede wszystkim jednak mają wielkie serca - bardzo chętnie angażują się we wszystkie akcje charytatywne.

  - Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy za olbrzymie zainteresowanie konkursami. Dziękujemy również wszystkim, którzy zdecydowali się przyłączyć do wspólnego celebrowania ogólnoświatowego święta idei opieki hospicyjnej. Pomaganie jest sztuką, dlatego warto wyrazić swój solidaryzm z podopiecznymi hospicjum i pozwolić wzrastać swojemu wewnętrznemu Polu Nadziei - mówią przedstawiciele Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *Matura 2016: Jak pisać, żeby zdać ARKUSZE + ODPOWIEDZI + TESTY
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  * Kara za gwałt zbiorowy w Pietrzykowicach za niska! Jest apelacja
  *Pomnik powstań śląskich zapłonął na czerwono ZDJĘCIA + WIDEO
  *Najlepsze prezenty na Komunię 2016: Dziecko będzie zachwycone

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Papież w Częstochowie

   Serwis poświęcony wizycie papieża Franciszka na Jasnej Górze

   Serwis poświęcony wizycie papieża Franciszka na Jasnej Górze

   Światowe Dni Młodzieży

   Wszystko o Światowych Dniach Młodzieży. Serwis specjalny PLAN, DOJAZD, ZDJĘCIA, WIDEO

   Wszystko o Światowych Dniach Młodzieży. Serwis specjalny PLAN, DOJAZD, ZDJĘCIA, WIDEO

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama