Ważne
  Częstochowa: Malują pasy na potęgę. Ale co z aleją NMP?

  Częstochowa: Malują pasy na potęgę. Ale co z aleją NMP?

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Prokuratura kontynuuje śledztwo w sprawie strefy płatnego parkowania, a Miejski Zarząd Dróg i Transportu uzupełnia oznakowanie.
  Oznakowanie malowane jest nawet na chodnikach

  Oznakowanie malowane jest nawet na chodnikach ©bartłomiej romanek

  Częstochowscy kierowcy żartują, że chociaż prokuratura nie zakończyła śledztwa w sprawie braku oznakowania w płatnej strefie parkowania, to przyniosło ono już pierwsze efekty. Miejski Zarząd Dróg i Transportu w ostatnich tygodniach w błyskawicznym tempie uzupełnia oznakowanie strefy, w której brakowało znaków poziomych.

  Teraz pasy malowane są wszędzie: na chodnikach, krawężnikach, a nawet na kostce brukowej. Uzupełnianie oznakowania ma związek z trwającą już od dwóch lat dyskusją, czy MZDiT powinien egzekwować opłaty parkingowe z wszystkich miejsc w płatnej strefie. Rozporządzenie ministra infrastruktury z 14 lutego 2014 roku stanowi, że zarządcy dróg mogą egzekwować opłaty tylko tam, gdzie miejsca parkingowe są prawidłowo oznakowane znakami poziomymi i pionowymi.


  A w Częstochowie w wielu miejscach brakowało odpowiedniego oznakowania poziomego. Tak jest np. w alei NMP, w której po rewitalizacji nie ma możliwości namalowania pasów na nowej kostce.

  - Ale tutaj nie ma takiej konieczności, bo miejsca parkingowe wyznaczone są konstrukcyjnie - mówi Stanisław Sosnowski, wicedyrektor MZDiT w Częstochowie.

  Z tym tłumaczeniem nie zgadzają się jednak częstocho-wianie, którzy założyli nawet na Facebooku profil „Nie daj się łupić MZDiT”. Jeden z mieszkańców skierował sprawę do prokuratury, zarzucając MZDiT wyłudzanie pieniędzy z powodu egzekwowania opłat niezgodnych z prawem. Prokuratura wszczęła śledztwo, ale w sprawie niedopełnienia obowiązków przez pracowników MZDiT.

  - Śledztwo trwa, bo czekamy jeszcze na dokumenty z MZDiT - mówi Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy częstochowskiej prokuratury.

  Dyrektor Sosnowski zapewnia również, że błyskawiczne uzupełnianie oznakowania nie ma związku z prokuratorskim śledztwem.

  - Oznakowanie uzupełniamy co roku, a w tym roku na ten cel mieliśmy przeznaczone większe środki, stąd większa intensywność prac - mówi Sosnowski.

  Sprawą płatnej strefy parkowania w Częstochowie zainteresował się również rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar, który zażądał wyjaśnień od miasta. Urząd zapewnia, że oznakowanie jest na bieżąco uzupełniane.

  *Niesamowite oświadczyny na dachu Spodka w Katowicach ZDJĘCIA
  *Takie wyposażenie samochodów naprawdę ułatwia życie
  *Słynna restauracja Kryształowa w Katowicach będzie zamknięta
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   co roku??? gdzie?

   rysyl (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   "błyskawiczne uzupełnianie oznakowania nie ma związku z prokuratorskim śledztwem. - Oznakowanie uzupełniamy co roku, a w tym roku na ten cel mieliśmy przeznaczone większe środki, stąd większa...rozwiń całość

   "błyskawiczne uzupełnianie oznakowania nie ma związku z prokuratorskim śledztwem. - Oznakowanie uzupełniamy co roku, a w tym roku na ten cel mieliśmy przeznaczone większe środki, stąd większa intensywność prac - mówi Sosnowski"
   KŁAMSTWO, kłamstwo, kłamstwo - pasy do parkowania pojawiają się tam, gdzie NIGDY ich nie było! Mieszkam od 15 lat na Focha i pasy pojawiły się kilka dni temu PO RAZ PIERWSZY!
   Poza tym, panowie na ul. POW namalowali pasy 2-3 m od sporego i ruchliwego skrzyżowania (właściwie na skrzyżowaniu) - tutaj w godzinie szczytu dzieją się DANTEJSKIE sceny!
   GRATULUJE spiepszenia sprawy!zwiń

   Papież w Częstochowie

   Serwis poświęcony wizycie papieża Franciszka na Jasnej Górze

   Serwis poświęcony wizycie papieża Franciszka na Jasnej Górze

   Światowe Dni Młodzieży

   Wszystko o Światowych Dniach Młodzieży. Serwis specjalny PLAN, DOJAZD, ZDJĘCIA, WIDEO

   Wszystko o Światowych Dniach Młodzieży. Serwis specjalny PLAN, DOJAZD, ZDJĘCIA, WIDEO

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama