Częstochowa rozbuja się w rytmie hip-hopu. Już jutro...

  Częstochowa rozbuja się w rytmie hip-hopu. Już jutro początek Hip Hop Elements

  AKC

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ubiegłoroczny Hip Hop Elements porwał tłumy
  1/18
  przejdź do galerii

  Ubiegłoroczny Hip Hop Elements porwał tłumy ©Fot. Adrian Heluszka

  Hip Hop Elements jest częstochowskim festiwalem plenerowym, popularyzującym wiedzę o czterech podstawowych elementach kultury hip-hopowej: breakdance, graffiti, DJ'ingu i MC'ingu (czyli rappingu). Jego rozbudowana formuła ma pokazać, czym tak naprawdę jest prawdziwy hip-hop. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 14 - 16 lipca.
  Celem hiphopowej inicjatywy, zapoczątkowanej siedem lat temu, było szerzenie wiedzy o kulturze hip-hop w lokalnym środowisku. Początkowo ograniczała się do projekcji video w Klubie Politechnik. Z czasem rozszerzyła się i znalazła miejsce w przestrzeń miasta w postaci koncertów i innych twórczych eventów, skierowanych do wszystkich zainteresowanych hip-hop kulturą.

  Tegoroczny, organizowany przez miasto i partnerów festiwal Hip Hop Elements rozpocznie się warsztatami producencko-dj'skimi w OPK Gaude Mater.
  Poprowadzi je czołowy polski raper i producent Adam O.S.T.R. Ostrowski wraz z Dj Haemem. Obaj należą do najbardziej znaczących postaci polskiej sceny hip-hop, dlatego będą mogli podzielić się ogromnym doświadczeniem i wiedzą. Wieczorem w Klubie Rura rozpocznie się oficjalne, muzyczne otwarcie festiwalu, urozmaicone projekcjami video.

  W piątek o godzinie 18:00 w III Alei odbędzie się Full Flava - turniej tancerzy breakdance, którego pomysłodawcą jest znany w środowisku b-boy Snake z Częstochowy, założyciel szkoły tańca ,,Snake Dance". Udział w takich zmaganiach może wziąć każdy, ważna jest dobra zabawa i pozytywna energia. Turniejowi towarzyszyć będą warsztaty organizowane przez Stowarzyszenie „Przybij Piątkę”. Wieczorem w Klubie Rura wystartuje z kolei tematyczna impreza Boom Bap Warriors. Goście będą bawić się przy beat'ach podgatunku Boom Bap, kojarzonego ze sposobem produkcji popularnym w latach 90. na Wschodnim Wybrzeżu USA.

  W sobotę w Amfiteatrze na Promenadzie Czesława Niemena odbędą się finałowe koncerty Hip Hop Elements. Jako pierwszy sceną zawładnie Dj Lem, który wraz z Mikserem będzie odpowiedzialny za prowadzenie imprezy. Lem znany jest dzięki takim projektom jak SekendHend czy Hurragun, a przede wszystkim ze współpracy z częstochowskim raperem Sensim. Kolejnym punktem programu będzie występ reprezentanta wytwórni Asfalt Records, częstochowianina Mikołaja Kubickiego, skrywającego się pod pseudonimem Meek, OH Why?. Słynący z nietuzinkowych beat'ów Mikołaj ukarze talenty młodego pokolenia rapu. Tuż po nim usłyszymy płynny i mądry rap wychowanka wytwórni Alkopoligamia.com, Kuby Knapa. Będzie to jego pierwszy występ w naszym mieście. Finał wieczoru uświetnią najwięksi wyjadacze polskiej sceny: Łona & Webber, Ten Typ Mes i Tede.

  Sobotniej imprezie na Promenadzie towarzyszyć będzie m.in. tworzenie graffiti 3D. Charakteryzuje się ono spektakularną przestrzenną formą, dającą niesamowity w odbiorze efekt końcowy. Przy moście na Promenadzie, na wysokości ulicy Fieldorfa-Nila, stworzą je najlepsi graficiarze z Częstochowy. Będzie to pierwsza w naszej miejskiej scenerii akcja tego rodzaju.


  Po koncertach finałowych after party w Klubie Rura.


  *Transformersy zniszczą Katowice. Tak to ma wyglądać ZDJĘCIA
  *Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia
  *Wakacje za granicą: Tych krajów unikaj i nie jedź. MSZ ostrzega. Są zaskoczenia
  *Najlepsze baseny w województwie śląskim [TOP 10 BASENÓW]
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Papież w Częstochowie

   Serwis poświęcony wizycie papieża Franciszka na Jasnej Górze

   Serwis poświęcony wizycie papieża Franciszka na Jasnej Górze

   Światowe Dni Młodzieży

   Wszystko o Światowych Dniach Młodzieży. Serwis specjalny PLAN, DOJAZD, ZDJĘCIA, WIDEO

   Wszystko o Światowych Dniach Młodzieży. Serwis specjalny PLAN, DOJAZD, ZDJĘCIA, WIDEO

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama