Częstochowa: XXVI Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną...

  Częstochowa: XXVI Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę ZDJĘCIA

  Bartłomiej Romanek/BPJG

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  XXVI Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę
  1/64
  przejdź do galerii

  XXVI Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę ©Bartłomiej Romanek

  Kilkadziesiąt tysięcy osób bierze udział w dzisiejszej XXVI Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. W mszy świętej uczestniczą również najbardziej znani politycy PIS m.in. Joachim Brudziński, Beata Kempa, Zbigniew Ziobro, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak, Witold Bańka i Jan Szyszko.
  Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja rozpoczęła się już w sobotę mszą świętą, którą koncelebrował bp Stanisław Napierała, biskup senior diecezji kaliskiej.

  – Niepodobna byłoby jej nie kontynuować. To spotkanie jest potrzebą serc tysięcy Polaków, którzy chcą się zobaczyć jako wspólnota ludzi wierzących, uformowanych na wartościach przekazywanych przez Radio Maryja i dzieła mu towarzyszące - mówił biskup Napierała, dodając:

  – Szatan walczy z prawdą, jaką Radio Maryja od ponad 25 lat głosi o Bogu, Ewangelii, Kościele, Polsce, życiu, małżeństwie, rodzinie. Ojciec kłamstwa nie może tego znieść, nie może znieść eklezjalno-twórczej działalności Radia Maryja, dzięki której zgromadzają się tysiące Polaków na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego.

  – Pan Bóg i ludzie, wszyscy razem. Jeden duch i jedno serce. Nie można dać się podzielić, a oni nas dzielą i dzielą. Pluralizm uprawiają, o którym mówił ks. bp Stanisław. Pluralizm wielki, dzielić i dzielić. Jeden Duch i jedno serce – tak jest w Rodzinie Radia Maryja. Tylko trzeba, żeby jeszcze wszyscy słuchali Radia Maryja. Idźcie i głoście! Jakby wszyscy Polacy słuchali Radia Maryja, Polska byłaby wnet zupełnie inna - mówił natomiast ojciec Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja.

  Zobacz galerię

  W niedzielę przed mszą świętą na błoniach jasnogórskich głos zabrał biskup Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości, który podkreślał, że nie ma wolności bez trzeźwości. Biskup Bronakowski mówił, że to nieprawda, że nie da się zorganizować imprezy sportowej i kulturalnej bez wsparcia ze strony producentów alkoholu. Dodawał, że trzeba uczynić wszystko, aby reklama alkoholu była zakazana.

  Później pielgrzymów przywitał o. Marian Waligóra. Przeor zakonu powitał również wszystkich kościelnych hierarchów, którzy wzięli udział w uroczystościach oraz polityków, którzy przyjechali na Jasną Górę. Największe owacje otrzymali ojciec Tadeusz Rydzyk oraz minister obrony, Antoni Macierewicz.

  List od Prezydenta RP Andrzeja Dudy odczytał Adam Kwiatkowski, minister w Kancelarii Prezydenta. Prezydent RP Andrzej Duda w swoim piśmie wyraził radość z powodu rozwoju dzieł powstałych przy Radiu Maryja: Telewizji Trwam, Naszego Dziennika oraz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej: „Bardzo się cieszę, że Państwa wspólnota rozwija się i coraz pełniej rozkwita, wciąż owocując licznymi nowymi dziełami. Audycje Radia Maryja, programy Telewizji Trwam i publikacje Naszego Dziennika łączą rodaków w kraju i Polonię za granicą”.

  „Chcę dzisiaj z całego serca podziękować Rodzinie Radia Maryja za wszystkie te wspaniałe dzieła. Dziękuję za to, że współtworzą Państwo właśnie taką wspólnotę i takie media, że na co dzień kierują się Państwo ewangelicznym wskazaniem, które jest również hasłem obecnej pielgrzymki: ‘Idźcie i głoście’” – napisał w liście prezydent RP Andrzej Duda.

  Prezydent życzył również uczestnikom Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, aby nadal dobrze służyli Kościołowi i Ojczyźnie: „Wszystkim życzę, aby obecne spotkanie w domu naszej Częstochowskiej Matki przyniosło Państwu umocnienie i inspirację do kolejnych działań. Niech Rodzina Radia Maryja nadal dobrze służy Kościołowi i Ojczyźnie” – napisał w liście prezydent Andrzej Duda.

  Duchowo z zebranymi łączyła się również Beata Szydło, która wystosowała do zebranych list. Odczytała go Beata Kempa, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. „Wszystkim zebranym przesyłam serdeczne pozdrowienia i zapewniam o mojej pamięci. Tegoroczna peregrynacja odbywa się pod hasłem ‘Idźcie i głoście’ oddaje ono szczególny charakter Rodziny Radia Maryja. Waszą siłą jest zjednoczenie wokół wspólnych wartości, troska o dobro Ojczyzny i zachowanie polskiego dziedzictwa opartego na chrześcijańskich fundamentach. Przede wszystkim wyróżnia was nieustanna działalność ewangelizacyjna w lokalnych środowiskach, to chwalebna, ale i odpowiedzialna misja, przejawia się bowiem poprzez okazywanie miłosierdzia i otwarcia serca na drugiego człowieka. Poprzez bycie wzorem postawy moralnej i inspirującej przykładem dla innych, poprzez bycie dobrym człowiekiem” - napisała pani premier.

  „Dziękuję pątnikom, a także wszystkim, którzy wnieśli wkład w organizację tego i innych cennych wydarzeń służących promowaniu wartości bliskich Polakom. Życzę, by doświadczenia pielgrzymki i wstawiennictwo Matki Bożej, przyniosło jej uczestnikom nowe siły, by mierzyć się z codziennymi wyzwaniami i budować dobrą przyszłość dla naszego kraju” - podkreśliła Beata Szydło.

  Po przeczytaniu listów wśród pielgrzymów niosło się gromkie "Dziękujemy!".

  - W ostatnim czasie, jakby szczególnie są takie siły, takie grupy nacisku, takie diabelskie knowania, które chcą prawdziwy wizerunek rodziny rozmazać, chcą zdestabilizować, chcą wprowadzić taki relatywizm, żeby podzielić, popsuć, wcisnąć, że nienormalne jest normalne, a to, co normalne jest staroświeckie, przestarzałe - mówił podczas homilii abp Jan Romeo Pawłowski. - I chcą nawet wyśmiać tych, co pragną mieć rodzinę, co pragną mieć więcej dzieci, co są hojni w dawaniu życia.

  - Są niestety nawet tacy pseudonaukowcy, co już wyliczyli, ile dziecko kosztuje, jego narodzenie, wychowanie, wykształcenie, że nie warto tyle wydawać, że można za to jeździć na fajne wakacje, żyć zamożnie, mieć lepsze auto. Ludzie! Czy myśmy naprawdę zwariowali, żeby ogromny dar Boży, jakim jest dziecko, owoc miłości dwojga ludzi przeliczyć na pieniądze?! To ni jest ludzkie, to jest szatańskie – podkreślił kaznodzieja.

  - Tak, dziecko w rodzinie kosztuje, potężną kwotę, kwotę miłości, i tylko głupcy przeliczają tę miłość na pieniądze” – dodał abp Pawłowski. - Rodzina to także społeczeństwo, naród, rodzina rodzin, dlatego ta nasza pielgrzymka ma charakter rodzinny, narodowy, nawet chyba europejski i światowy, bo wiem, że tu są przedstawiciele rodzin nie tylko z Polski” – mówił dalej.

  Pielgrzymów Radia Maryja nieco zaskoczyli uczestnicy Głogowskiej Pielgrzymki Rowerowej, którzy wjechali na błonia tuż przed mszą świętą. Rowerzyści zostali nagrodzeni przez rodzinę Radia Maryja oklaskami.

  ZOBACZ TAKŻE: Sanktuarium Matki Boskiej Leśniowskiej w Leśniowie: dziś uroczystości odpustowe

  Papież Franciszek w Częstochowie - zobacz wideo z 2016:


  Czytaj także

   Komentarze (19)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SZczEKAJO BAHORY LIBER SStaliNOWE GOREszEG0 SORTU LEPSSIH AF

   777 POkoKO LENIE Y NOWE ELITY POLACTWA nadHAMUF (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   DO KTURYCH KOSCIUŁEK JEST LEMUŃSKI A KSIONRZULIK SOWA A JEZUS TO FASZYSTA Z GW P0leSStyNY.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zakaz symboli i religii w miejscach publicznych

   Gienek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Niech sobie każdy wierzy. Zakazać natomiast trzeba demonstrowania tej wiary i symboliki. Religie są przyczyną wojen i konfliktów. Nie ma pokojowych religii.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Religie są pokojowe

   mimi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Jeśli do religii dobierają się politycy lub gdy duchowni zamiast ewangelizować, tylko forsują zakazy prawne, wtedy jest źle. Obecny rząd ma poparcie, bo się modlą i nie ma sensownej opozycji. Jak...rozwiń całość

   Jeśli do religii dobierają się politycy lub gdy duchowni zamiast ewangelizować, tylko forsują zakazy prawne, wtedy jest źle. Obecny rząd ma poparcie, bo się modlą i nie ma sensownej opozycji. Jak ktoś tylko krzyczy hasełka "religie są przyczyną wojen", to nie ma szans. Politycy są przyczyną wojen. A ponieważ religie głoszą hasła miłości, politycy za takich się uważający, są wyjątkowo niebezpiecznizwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie mogę zrozumieć dlaczego te pielgrzymki tak śmierdzą ,że zanimi

   Martyna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   lecą roje much.Przez moją wieś przeszła radio-Maryjna pielgrzymka to wszyscy wymiotowali taki był smród.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Martyna

   baca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   a może ony na jej widok rzygajo,
   niech spojrzy w lustro,
   może sama sie porzyga?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @Martyna

   wieczna dziewica?????? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   jak maja nie smierdziec jak to towarzystwo sie niemyje !!! a leja i sraja ludziom po ogrodkach lub w lesie !!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Każdy biorący udział w tym zlocie ,powinien

   Wacław (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   być traktowany tak samo jak islamista. To oszołomstwo jest wrzodem na Polskim organizmie .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jestem ateistą po apostazji, ale

   Adam z Katowic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

   komentarze chamstwa powinny podlegać karze


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do Adama

   niykatolicki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Obyś doszczętnie wyłysiał a rydzyk ci na glacę napluł, oby ci mole kieszenie zżarły barani łbie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bezkres oszołomstwa poparte bandą rządzących.

   juchas (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 6

   Zjazd średniowiecza,a toruński oszołom zaciera ręce i szczyże, szczyże ,szczyże,te żałosne barany. Moim

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   obłuda

   elekt. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   Darmo dostaliście, darmo dawajcie. Emerytury i renty rolnicze są w zasadzie za darmo. Więc Ojciec bezdzietny? czesze kasiorę jak za dawnych lat bywało, tylko rękę broni od pocałunków .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pisiory

   lisq125 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

   niczym pielgrzymka do mekki

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kretynami się pasą szowinistow i klerykałow na księżyc banda pisiorow

   normalny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 6

   Mohery

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Barany

   Pop8715 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 8

   Banda debili z tymi na czele. Ten kraj jest zamieszkały przez baranów popierających Rydzyka ipisdy.

   Papież w Częstochowie

   Serwis poświęcony wizycie papieża Franciszka na Jasnej Górze

   Serwis poświęcony wizycie papieża Franciszka na Jasnej Górze

   Światowe Dni Młodzieży

   Wszystko o Światowych Dniach Młodzieży. Serwis specjalny PLAN, DOJAZD, ZDJĘCIA, WIDEO

   Wszystko o Światowych Dniach Młodzieży. Serwis specjalny PLAN, DOJAZD, ZDJĘCIA, WIDEO

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych