Częstochowa: Znał ofiarę od dziecka. 27 latek zabił i...

  Częstochowa: Znał ofiarę od dziecka. 27 latek zabił i podpalił mieszkanie. Jest akt oskarżenia

  AKC

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Podejrzany o zabójstwo 27-latek znał dobrze swoją ofiarę
  1/4
  przejdź do galerii

  Podejrzany o zabójstwo 27-latek znał dobrze swoją ofiarę ©Fot. KMP Częstochowa

  Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu Michałowi K., dotyczący zabójstwa 76-letniego mężczyzny oraz spowodowania pożaru mieszkania przy ul. Sosnowej w Częstochowie.
  W toku śledztwa ustalono, że w jednym z mieszkań przy ul. Sosnowej w Częstochowie, zamieszkiwał samotnie 76-letni Tadeusz G. Mężczyzna był osobą spokojną i cieszącą się dobrą opinią. Jego mieszkanie było zawsze zamknięte i właściciel nigdy nie otwierał go obcym.

  21 listopada 2015 roku około godz. 9.30 mieszkająca po sąsiedzku kobieta oparła się o ścianę, która odgradzała mieszkanie Tadeusza G. od klatki schodowej i stwierdziła, że ściana jest rozgrzana.

  Jej mąż wszedł do mieszkania sąsiada, które było otwarte i zauważył, że jest ono mocno zadymione. Inny sąsiad wszedł do lokalu i udał się do kuchni, gdzie wyłączył kuchenkę gazową i włączone światła. Przybyli na miejsce strażacy ujawnili nadpalone zwłoki pokrzywdzonego.

  - W wyniku przeprowadzonej sekcji zwłok stwierdzono, że przyczyną zgonu mężczyzny były liczne obrażenia głowy oraz uduszenie - mówi Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej w Częstochowie.

  W trakcie dalszych czynności śledczych ustalono, że sprawcą zabójstwa 76-letniego mężczyzny, jak również spowodowania pożaru, jest 27-letni Michał K. Jego matka była znajomą pokrzywdzonego i pomagała mu sprzątając mieszkanie i robiąc zakupy. W związku z tym Michał K. od najmłodszych lat znał pokrzywdzonego.

  20 listopada 2015 roku pomiędzy Michałem K. i jego dziewczyną doszło do awantury, w trakcie której zgodził się opuścić jej mieszkanie, po zabraniu butelki wódki. Przed wyjściem zabrał także z szuflady w kuchni nóż kuchenny.

  Oskarżony udał się do mieszkania pokrzywdzonego przy ul Sosnowej i jako znajomy został wpuszczony do wnętrza. Po wejściu do mieszkania zaatakował właściciela, uderzając go wielokrotnie narzędziem tępokrawędzistym (prawdopodobnie patelnią) w głowę i dusząc rękami, co doprowadziło do jego śmierci.

  Następnie przebrał się w ubrania należące do pokrzywdzonego, a swoje rzeczy pozostawił na miejscu zdarzenia. Potem chcąc zatrzeć ślady przestępstwa, po odkręceniu kurków w kuchence gazowej, dokonał podpalenia mieszkania. W mieszkaniu pozostawił nóż, wcześniej zabrany z mieszkania swojej dziewczyny. Zwłoki Tadeusza G. obłożył gazetami i również podpalił.

  Po wyjściu z mieszkania udał się do swojej dziewczyny,gdzie położył się spać.Następnego dnia rano kobieta zauważyła, że Michał K. jest inaczej ubrany, niż wtedy kiedy wychodził w nocy z mieszkania. Przesłuchani w śledztwie świadkowie rozpoznali buty pozostawione w mieszkaniu pokrzywdzonego, jako należące do oskarżonego.

  Michał K. został zatrzymany w pociągu, którym udawał się do Rzeszowa. Po zatrzymaniu go przez policjantów na stacji w Tarnowie zabezpieczono jego odzież. W toku przeprowadzonych badań DNA ustalono, że na skarpetach w które był ubrany, stwierdzono obecność krwi ludzkiej, należącej do pokrzywdzonego.

  Powołany w sprawie biegły z zakresu pożarnictwa stwierdził, że przyczyną pożaru, który stanowił zagrożenie dla zdrowia i życia wielu osób, było umyślne podpalenie mieszkania.

  Przesłuchany w charakterze podejrzanego Michał K. nie przyznał się do zarzucanych mu przestępstw i wyjaśnił, że 20 listopada 2015 roku przyszedł do mieszkania pokrzywdzonego, gdyż zostawił u niego telefon komórkowy. Ponadto stwierdził, że opuścił mieszkanie przy ul. Sosnowej około godziny 21-22.00.

  Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Częstochowie zastosował wobec Michała K. tymczasowe aresztowanie.

  Michał K. był w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

  Przestępstwo zabójstwa jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 8 do 15 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawiania wolności. Przestępstwo sprowadzenia pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób albo mieniu w znacznych rozmiarach, jest zagrożone karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

  Sąd Okręgowy w Częstochowie wyznaczył termin pierwszej rozprawy na dzień 3 października 2016 roku.

  *Trąba powietrzna w Chorzowie ZOBACZ NOWE WIDEO I ZDJĘCIA
  *Wakacje przedłużne. To prezent MEN dla uczniów
  *Pielgrzymka kobiet do Piekar Ślaskich 2016 ZDJĘCIA + WIDEO
  *Dzieci zasypiają w każdych warunkach NAJŚMIESZNIEJSZE FOTKI
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Papież w Częstochowie

   Serwis poświęcony wizycie papieża Franciszka na Jasnej Górze

   Serwis poświęcony wizycie papieża Franciszka na Jasnej Górze

   Światowe Dni Młodzieży

   Wszystko o Światowych Dniach Młodzieży. Serwis specjalny PLAN, DOJAZD, ZDJĘCIA, WIDEO

   Wszystko o Światowych Dniach Młodzieży. Serwis specjalny PLAN, DOJAZD, ZDJĘCIA, WIDEO

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama