Dąbrowa Górnicza: 60 tys. zł na dodatkowe patrole policji w...

  Dąbrowa Górnicza: 60 tys. zł na dodatkowe patrole policji w sezonie letnim

  PAS, mat. prasowe

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dodatkowe patrole strzegą bezpieczeństwa mieszkańców i gości m.in. na terenach rekreacyjnych wokół Pogorii
  1/4
  przejdź do galerii

  Dodatkowe patrole strzegą bezpieczeństwa mieszkańców i gości m.in. na terenach rekreacyjnych wokół Pogorii ©PAS, mat. policji

  Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej dąbrowscy radni zdecydowali o przekazaniu policji 60 tysięcy zł. Dzięki tym pieniądzom latem dodatkowe patrole pojawią się m.in. nad Pogorią i w dzielnicy Strzemieszyce. To już kolejny rok w naszym mieście, kiedy dodatkowe patrole mundurowych, poza normalnym grafikiem służb, będą widoczne na terenach rekreacyjnych.
  Policjanci w patrolach pieszych i rowerowych, służbę pełnić będą w rejonie Pogorii I, III i IV, a także w innych dzielnicach, m.in. w Strzemieszycach. Dodatkowe patrole działać mają formalnie od 27 maja do 30 września. – Jeżeli w kwietniu i maju będzie ciepło, to już wówczas na terenach rekreacyjnych pojawią się pierwsze patrole. Dzięki tym patrolom przez cały letni okres skala wykroczeń była na tych terenach niewielka, a co bardzo ważne nie odnotowaliśmy wówczas żadnego utonięcia – podkreśla inspektor Artur Klimek, komendant KMP w Dąbrowie Górniczej.

  Miasto od wielu lat wspiera policję. Oprócz dodatkowych patroli, z kasy miejskiej finansowane są m.in. etaty 10 dzielnicowych, zakupione zostały radary, nowe radiowozy i paliwo do nich. Z pomocą finduszy samorządowych rozbudowywana jest obecnie komenda policji. W ramach przedsięwzięcia, trzykondygnacyjne lewe skrzydło będzie wyższe o jedno piętro. Wzdłuż ul. Granicznej zbudowany został już nowy 5-kondygnacyjny segment. Dzięki temu kubatura obiektu wzrosła z nieco ponad 11 do prawie 23 tys. metrów sześciennych. Trwa również modernizacja i przebudowa pomieszczeń w „starej” części komendy, wykorzystywanych obecnie przez stróżów prawa.

  Rozbudowa siedziby dąbrowskiej policji jest częścią programu standaryzacji komend i komisariatów policji, prowadzonego przez Komendę Główną Policji. Ma on poprawić warunki pracy mundurowych, polepszyć jakość przyjmowania i obsługi mieszkańców, a także ujednolicić wizerunek policyjnych placówek. Koszt inwestycji opiewa na ponad 17,8 mln zł. Miasto dołożyło do niej kwotę 750 tys. zł. Efekt prac ma być widoczny w przyszłym roku.


  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *Koniec papierowych biletów KZK GOP. A gdzie są czytniki kart ŚKUP?
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Mechanik płakał jak naprawiał ZOBACZ, JAK NIE NALEŻY NAPRAWIAĆ AUT
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama