Dąbrowa Górnicza: dodatkowe patrole policji nad Pogorią...

  Dąbrowa Górnicza: dodatkowe patrole policji nad Pogorią [ZDJĘCIA]

  PAS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Latem nad Pogorią wypoczywają tysiące plażowiczów, więc patrole są przydatne
  1/19
  przejdź do galerii

  Latem nad Pogorią wypoczywają tysiące plażowiczów, więc patrole są przydatne ©PAS, mat. policji

  Podobnie jak przed rokiem, także i teraz na terenach wypoczynkowych nad dąbrowskimi Pogoriami oraz w dzielnicy Strzemieszyce pojawią się wkrótce dodatkowe patrole policyjne. To efekt współpracy miasta oraz lokalnego samorządu i Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej, w ramach której podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej dąbrowscy radni zdecydowali o przekazaniu policji 60 tysięcy złotych. To już kolejny rok w naszym mieście, kiedy dodatkowe patrole mundurowych, poza normalnym grafikiem służb, będą widoczne na terenach rekreacyjnych.
  Policjanci w patrolach pieszych i rowerowych służbę pełnić będą w rejonie Pogorii I, III i IV, a także w innych dzielnicach miasta, między innymi w Strzemieszycach. Dodatkowe patrole działać mają formalnie do 30 września.

  – W w maju na terenach rekreacyjnych pojawią się pierwsze patrole. Dzięki tym patrolom przez cały letni okres skala wykroczeń była na tych terenach niewielka, a co bardzo ważne nie odnotowaliśmy wówczas żadnego utonięcia – podkreśla inspektor Artur Klimek, komendant KMP w Dąbrowie Górniczej.


  Służbę w dodatkowych, letnich patrolach będą pełnić ci policjanci, którzy wyrażą taką chęć. Grafik tych służb nie może jednak kolidować z ich codzienną pracą. To znaczy na taki dodatkowy patrol nie może zostać skierowany policjant przed stałą służbą w Komendzie Miejskiej Policji, ani zaraz po jej zakończeniu w danym dniu.

  – Mam nadzieję, że to rzeczywiście pomoże, a przede wszystkim będzie odstraszać złodziei, bo kiedy plaża jest zatłoczona, to bardzo łatwo coś komuś zabrać. W ubiegłym roku dało się rzeczywiście zauważyć obecność policjantów nad Pogorią III. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało w nadchodzącym sezonie – mówi Joanna Kataniec.

  Tymczasem miasto od wielu lat wspiera dąbrowską policję. Oprócz dodatkowych patroli z kasy miejskiej finansowane są między innymi etaty dziesięciu dzielnicowych, zakupione zostały radary, nowe radiowozy i paliwo do nich. Policjanci mają nadzieję, że uda im się poszerzyć flotę pojazdów o jeszcze jeden, który zdecydowanie przydałby się w walce z piratami drogowymi.

  – Będziemy się starać o kolejny wóz policyjny z wideorejestratorem, który patrolowałby dąbrowskie drogi i zapobiegał łamaniu przepisów przez kierowców. To jest jednak dość spoty wydatek, rzędu 200 tysięcy złotych, a więc takie fundusze musi posiadać Komenda Wojewódzka Policji. Mamy nadzieję, że taki samochód trafi do naszej komendy – przyznaje inspektor Artur Klimek.

  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *Matura 2016: Jak pisać, żeby zdać ARKUSZE + ODPOWIEDZI + TESTY
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  * Kara za gwałt zbiorowy w Pietrzykowicach za niska! Jest apelacja
  *Pomysły na Majówkę 2016: Ciekawe miejsca i wydarzenia ZOBACZ I SKORZYSTAJ
  *Najlepsze prezenty na Komunię 2016: Dziecko będzie zachwycone

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama