Dąbrowa Górnicza: Klubowy Puchar Europy Karate na 25-lecie...

  Dąbrowa Górnicza: Klubowy Puchar Europy Karate na 25-lecie KS Ronin [FOTO, PROGRAM]

  PAS. mat. prasowe

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dąbrowa Górnicza: Klubowy Puchar Europy Karate na 25-lecie KS Ronin [FOTO, PROGRAM]
  1/53
  przejdź do galerii

  ©mat. KS Ronin, UM Dąbrowa Górnicza

  Europa Ronin Cup już w najbliższy weekend. Hala Centrum przy alei Róż 3 w Dąbrowie Górniczej opanowana zostanie wtedy przez sporty walki. Prawie 200 zawodników, w ramach Europa Ronin Cup, powalczy w niej o prymat w karate i kick-boxingu. Impreza uświetni 25-lecie klubu sportowego Ronin.
  Na matach zmierzą się reprezentanci 23 klubów z Polski, Litwy, Rosji, Włoch, Białorusi i Słowacji. Rozegrane zostaną konkurencje kata, kumite, kobudo i karate niepełnosprawnych. Oprócz tego, zaplanowano także starcia kick-bokserskie.

  Głównym organizatorem zawodów jest dąbrowski klub Ronin, który w tym roku świętuje ćwierćwiecze działalności. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Zbigniewa Podrazy, prezydenta miasta. Więcej informacji: europaronincup.karatecup.pl

  Wstęp bezpłatny.

  PROGRAM ZAWODÓW

  SOBOTA, 11 marca 2017

  8.00 zawodnicy, sędziowie i trenerzy przyjeżdżają na halę
  8.00-9.00 kontrola dokumentów
  9.00-9.45- szkolenie techniczne SKDUN i WTKA (dla wszystkich trenerów, sędziów oraz
  kierowników drużyn),
  10.00–13.00 KATA indywidualne (dzieci, kadeci, juniorzy), Kobudo (dzieci, kadeci, juniorzy)
  13.00-14.00KATA drużynowe oraz osoby niepełnosprawne, wręczanie medali,obiad dla sędziów i
  służb organizatora,
  14.00-14.40 Oficjalne otwarcie zawodów
  15.00-18.30 KUMITE Indywidualne i KUMITE drużynowe (tatami centralne),
  18.30-19.30wręczanie medali Kumite indywidualne, zakończenie pierwszego dnia zawodów,

  Niedziela, 12 marca 2017

  8.00 Zawodnicy, Sędziowie i Trenerzy przyjeżdżają na halę
  9.30-11.00 otwarcie drugiego dnia zawodów, konkurencje kickboxing, eliminacje
  11.00-13.00 konkurencje K1, MMA eliminacje,
  13.00-13.30 wręczanie medali i przerwa obiadowa,
  13.30-18.00 MMA. Kickboxing, K1, półfinały i finały
  18.00-19.00 wręczanie medali
  19.15 zakończenie zawodów

  HISTORIA KS RONIN:

  Klub Sportowy RONIN powstał w roku 1996 na bazie Prywatnej Szkoły Karate BUSHI należącej do Sensei Tomasza Byjosa, której początki sięgają roku 1992. Pierwszy zarząd klubu stanowili: Sensei Tomasz Byjos prezes zarządu, Edward Bober - wiceprezes, Michał Domagała - wiceprezes, Lesław Jakubik - sekretarz, Anna Golanka Michalik - skarbnik. W roku 1999 wybrano nowy zarząd, którego Prezesem został Edward Bober a wiceprezesami Robert Haberko i Tomasz Byjos.
  Klub w swojej działalności zajmuje się głównie szkoleniem dzieci, młodzieży i dorosłych w sztuce walki, jaką jest Shotokan Karate i Kobudo, a ponadto odbywają się zajęcia z samoobrony i ju jitsu. Zawodnicy klubu biorą udział w zawodach, począwszy od turniejów miejskich poprzez ogólnopolskie i międzynarodowe, a na mistrzostwach świata kończąc. Przez 25 lat istnienia klubu jego zawodnicy zdobyli ponad 1300 medali, m.in. w mistrzostwach Europy, Pucharze Świata i mistrzostwach świata wszystkich kategorii wiekowych. W 2001 r. klub otrzymał prawo reprezentowania na terenie Polski interesów Global Karate Do Federation, a miasto Dąbrowa Górnicza zostało siedzibą organizacji GKDF w Polsce. Od 2006 r. Klub Sportowy Ronin jest przedstawicielem WTKA (World Traditional Karate Association) w Polsce a Shihan Tomasz Byjos jest dyrektorem zarządzającym i głównym instruktorem w Polsce.

  12 grudnia 2012 wybrano nowy zarząd klubu, w którym znalazło się wiele nowych osób, które z pełnym entuzjazmem przystąpiły do pracy. W 2010 r. klub nawiązał współpracę ze stylową organizacją Shotokan Karate SKDUN i jest jej przedstawicielem w Polsce. Klub cały czas dynamicznie się rozwija dzięki dobrej współpracy zarządu, instruktorów oraz rodziców. Od 2011 r. klub prowadzi cztery sekcje karate w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu.

  W lutym br. w hali AWF Katowice odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla najlepszych zawodników, klubów i trenerów 2016 roku w plebiscycie Dziennika Zachodniego. W plebiscycie uczestniczyło ponad 1000 zawodników, klubów i trenerów z województwa śląskiego. Wsród tak mocnej konkurencji zawodniczki KS Ronina uplasowały się na 5 miejscu - Kasia Janikowska i na 6 - miejscu Natalia Budzyń, w kategorii klubów KS Ronin zajął 14 miejsce, natomiast Paweł Byjos w kategorii trener roku 2016 zajął drugie miejsce. Poza tym 8 zawodników klubu i 4 trenerów otrzymało nagrody prezydenta Dąbrowy Górniczej za wybitne osiągnięcia sportowe. - W roku jubileuszu 25-lecia działalności klubu to liczące się dla nas wyróżnienia i bardzo cieszy fakt, że zostaliśmy docenieni - mówi Tomasz Byjos.  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama