Dąbrowa Górnicza: Noc Muzeów w Sztygarce w stylu japońskim...

  Dąbrowa Górnicza: Noc Muzeów w Sztygarce w stylu japońskim ZDJĘCIA

  PAS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dąbrowa Górnicza: Noc Muzeów 2017
  1/15
  przejdź do galerii

  Dąbrowa Górnicza: Noc Muzeów 2017 ©ARC, mat. UM

  Noc Muzeów corocznie cieszy się ogromną popularnością wśród tych, którzy wolą oglądać muzealne wystawy w nieco innych niż zazwyczaj godzinach. A do tego zawsze czeka na nich wówczas wiele dodatkowych atrakcji, prezentacji i imprez.
  Pewnie tak samo będzie w tym roku, a w zasadzie już za chwilę, bowiem tegoroczna Noc Muzeów przypada 20 i 21 maja. Tak więc warto zarezerwować sobie trochę wolnego czasu na jutrzejszy wieczór i wybrać się całymi rodzinami do Muzeum Miejskiego Sztygarka.

  W tym roku motyw przewodni dąbrowskiego nocnego zwiedzania muzeum to kultura Japonii i wszystko, co związane jest z tym właśnie krajem. A jest tego całkiem sporo.
  Nocne zwiedzanie rozpocznie się zatem jutro od godziny 18. Pół godziny później czekać będzie pierwszy tego wieczoru pokaz sztuki walki aikido. O godz. 19.00 „O tajemnicach kraju kwitnącej wiśni” - wernisaż wystawy i prelekcja, O godz. 20.30 drugi pokaz aikido. O godz. 21.00 będzie można poznać tajemnice teatru kamishibai. Pół godziny później coś dla łasuchów, a więc spotkanie z sushi masterem, który odkryje przed nami wszystkie tajniki japońskiej kuchni. O godz. 22.30 „Gry w kulturze Japonii” – prelekcja. O godz. 23.00 kolejna odsłona teatru kamishibai.

  Przez całą noc (w godz. 18.00 – 2.00) czekać będą także: pokazy i nauka gry w GO, II Nocny Turniej w „Ogniem i Mieczem”, zwiedzanie wystaw stałych i czasowych (m.in. Slavikon, 100-lecie Dąbrowy Górniczej) oraz zwiedzanie Kopalni Ćwiczebnej Sztygarka i Reduty.

  Zobacz galerię

  Warto też zajrzeć na chwilę do sąsiadów w Sosnowcu, gdzie w Pałacu Schoena trwać będzie „Noc z Melpomeną”. Atrakcje przewidziane są jutro w godz. 17.00 – 24.00. 17.00: Teatralnie/Bajkowo - spotkanie z ulubionymi postaciami scenicznymi. O godz. 18.00 Kartonowa scenografia - warsztaty plastyczne dla dzieci, a o 19.00 czekają Metamorfozy – wizyta w teatralnej garderobie. W godz. 20.30 – 22.00 Gwiazdozbiór - Agnieszka Bałaga-Okońska, Edyta Ostojak i Woj-ciech Leśniak i inni w niezapomnianych monologach scenicznych. Godziny 22.00 i 23.00 Koryfeusze muzealni – kuratorskie oprowadzanie po wystawie. W godz. 17.00 - 24.00 Ptaszarnia z ulicy Teatralnej - zwiedzanie najnowszej ekspozycji. Wszystkie wydarzenia koncentrują się wokół teatru i wystawy „Ptaszarnia z ulicy Teatralnej”, otwartej 18 maja, z okazji 120–lecia Teatru Zagłębia.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM PATRYKA DRABKA Z CYKLU NOGA Z GAZU
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama