Ważne
  Dąbrowa Górnicza: nowego żłobka w dzielnicach zielonych na...

  Dąbrowa Górnicza: nowego żłobka w dzielnicach zielonych na razie nie będzie

  PAS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nowa filia żłobka przy ul. Mireckiego 28 powstała w mieście w 2016 roku

  Nowa filia żłobka przy ul. Mireckiego 28 powstała w mieście w 2016 roku ©PAS

  W Dąbrowie Górniczej mamy dziś jeden Żłobek Miejski, który ma także dwie filie. Jedną w Gołonogu, a drugą na osiedlu Mydlice Północne, przy ulicy Mireckiego 28. W 2016 roku liczba miejsc dla maluchów znacznie się zwiększyła, dzięki adaptacji na uch potrzeby budynku byłego Zespołu Szkół Specjalnych nr 5, właśnie na Mydlicach. Okazuje się jednak, że w mieście liczącym ponad 110 tysięcy mieszkańców tych miejsc wciąż jest zbyt mało. Od dłuższego czasu za powstaniem kolejnej filii żłobka optują m.in. mieszkańcy tak zwanych zielonych dzielnic, ale jak się okazuje na razie miasto nie ma takich planów.
  Nowa filia żłobka przy ul. Mireckiego 28 powstała w mieście w 2016 roku

  Nowa filia żłobka przy ul. Mireckiego 28 powstała w mieście w 2016 roku ©PAS

  Jak zatem dziś kształtuje się sytuacja, jeśli chodzi o miejsca w Żłobku Miejskim? W głównej siedzibie przy ulicy Jaworowej 4 jest dziś 144 dzieci, którymi zajmuje się na co dzień 21 opiekunów. W filii przy ulicy Tysiąclecia 23 w Gołonogu pod opieką czwórki opiekunów przebywa 28 dzieci. W budynku przy ulicy Mireckiego 28 także zajęte są wszystkie miejsca, a jest ich tam 120. Tutaj zatrudnionych zostało z kolei 22 opiekunów. W sumie ze żłobka korzysta więc 292 małych mieszkańców Dąbrowy Górniczej, którymi zajmuje się 47 opiekunów.

  Czy to wystarczająca liczba miejsc? Zdaniem radnej Katarzyny Zagajskiej, która na ostatniej sesji postulowała po raz kolejny utworzenie żłobka na terenach Zielonych, zdecydowanie nie. – W Ząbkowicach i innych zielonych dzielnicach dzieci przybywa i będzie przybywać. Trzeba więc już dziś pomyśleć o tym, że taki żłobek jest tam potrzebny. Dziś do żłobka nie dostało się prawie dwieście dzieci, a będzie ich oczekiwało na przyjęcie jeszcze więcej - podkreśla Katarzyna Zagajska.

  Dokładnie na liście rezerwowej znajduje się obecnie 179 maluchów, które czekają na zwolnienie miejsc w dąbrowskim żłobku.
  Na razie nowego żłobka jednak nie będzie. - Mając na uwadze oczekiwania rodziców w zakresie dostępności do miejsc w Żłobku Miejskim, miasto niedawno, bo we wrześniu 2016 roku uruchomiło kolejną filię, uzupełniając tym samym ofertę jednostki o dodatkowe 120 miejsc. Pragnę podkreślić, że Dąbrowa Górnicza aktualnie dysponuje aż 292 miejscami w Żłobku Miejskim. W związku z powyższym aktualnie nie planuje się dalszych działań w tym zakresie – informuje Zdzisława Krygier, zastępca naczelnika Wydziału Zdrowia, Polityki Społecznej i Aktywizacji Zawodowej w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej.

  Filia żłobka przy ul. Mireckiego otwarta jest od godziny 5.30 do godz. 17.00. Godziny te zostały dostosowane do oczekiwań i deklaracji rodziców. W Żłobku Miejskim mają opiekę maluchy od 20 tygodnia do 3 roku życia. Są też dwie grupy niemowlęce, które mieszczą się w siedzibie głównej przy ul. Jaworowej. W budynku przy ul. Mireckiego pod opieką znajdą się natomiast maluchy od 1 do 3 roku życia.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM "A CO TO..."  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama