Dąbrowa Górnicza: nowy basen w Zespole Szkół Sportowych...

  Dąbrowa Górnicza: nowy basen w Zespole Szkół Sportowych otwarty [ZDJĘCIA]

  PAS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W piątek, po oficjalnej inauguracji, uczniowie szkoły przetestowali nowoczesny 25-metrowy basen w Zespole Szkół Sportowych
  1/74
  przejdź do galerii

  W piątek, po oficjalnej inauguracji, uczniowie szkoły przetestowali nowoczesny 25-metrowy basen w Zespole Szkół Sportowych ©PAS

  W piątek w Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej otwarty został najnowocześniejszy basen sportowy w południowej Polsce. Powstał od podstaw, ponieważ dąbrowska placówka jest właśnie w trakcie całkowitej modernizacji i przebudowy, a nowoczesna pływalnia jest pierwszym elementem całej układanki.
  Po zakończeniu prac remontowych w 2018 roku szkoła będzie m.in. dysponowała własnym internatem dla 80 osób oraz zadaszoną halą z bieżnią lekkoatletyczną. Wyremontowane zostaną m.in. wszystkie sale lekcyjne, sale gimnastyczne, powstanie siłownia. Będzie też oczywiście nowa elewacja.

  Już w lutym wychowankowie szkoły, a w marcu br. uczestnicy zawodów pływackich rangi mistrzostw Śląska przetestują doskonale wyposażony i całkowicie wyremontowany basen.

  – Cały basen został gruntownie przebudowany, łącznie z wymianą niecki basenowej na nowoczesną z blachy nierdzewnej. Bez problemów powinna wytrzymać 20 lat. Zresztą na tyle opiewa gwarancja. Mamy najnowocześniejszy chyba w całej Polsce system elektronicznego pomiaru czasu, ogromny telebim. Można wszystko na bieżąco wyświetlać. Mamy słupki startowe z Omegi, które są dziś jednymi z najlepszych w kraju i stosowane w większości specjalistycznych obiektów, gdzie rozgrywane są zawody rangi ogólnopolskiej. Przebudowane zostało całe zaplecze. Są nowe szatnie, sanitariaty, dostosowane też do potrzeb osób niepełnosprawnych, są sauny, nowe okna, wszędzie nowe płytki. Nowe jest „serce” basenu, czyli nowy układ filtrów do uzdatniania wody. Nowe są też inne niezbędne instalacje. Na naszym 25-metrowym basenie można przeprowadzać na sześciu torach zawody o randze ogólnopolskiej, co dotychczas nie było możliwe – mówi Andrzej Latosik, dyrektor Zespołu Szkół Sportowych.

  – Mamy w mieście jedenaście basenów. Część z nich jest zmodernizowana, część dopiero to czeka w przyszłości. Inwestujemy w naszą młodzież, w jej rozwój. Mam nadzieję, że kiedyś w murach tej szkoły wyrośnie nam olimpijczyk, a nowy basen pozwoli osiągać znakomite rezultaty i pobijać kolejne rekordy. Mamy bowiem bardzo zdolnych i utalentowanych uczniów – mówił podczas inauguracji Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.

  – Cieszę się, że nasze miasto i moja dzielnica, a więc Mydlice zmienia się na lepsze. Otwieramy dziś nowoczesny basen, a szkoła jest w trakcie modernizacji. Taką całkowitą termomodernizację ma już za sobą Zespół Szkół nr 7. Mamy tu też szkołę muzyczną – przyznał Marek Wegrzynowicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej.

  Termomodernizacja szkoły sportowej ma się zakończyć do 31 grudnia 2018 roku. Koszty to ok. 16-17 mln zł. Do tego dojdą koszty budowy zadaszonej hali z bieżnią lekkoatletyczną.

  W szkole jest dziś ponad 400 uczniów w gimnazjum z oddziałami sportowymi oraz liceum. Szkoła się specjalizuje w piłce siatkowej dziewcząt, koszykówce chłopców, pływaniu i lekkiej atletyce.


  *Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama