Dąbrowa Górnicza: otwarcie kompleksu sportowego w ZS 3...

  Dąbrowa Górnicza: otwarcie kompleksu sportowego w ZS 3 [ZDJĘCIA]

  PAS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Otwarcie kompleksu sportowego w Zespole Szkół nr 3
  1/100
  przejdź do galerii

  Otwarcie kompleksu sportowego w Zespole Szkół nr 3 ©PAS

  W Zespole Szkół nr 3 przy ul. Morcinka w czwartek uroczyście otwarty został nowy kompleks sportowy, jaki w tym roku powstał w tej innej niż wszystkie placówce edukacyjnej.
  Dlaczego jest wyjątkowa? Bowiem jest jedyną szkołą w regionie zagłębiowskim, która posiada tak liczną grupę klas sportowych. To właśnie tutaj od najmłodszych lat, a więc od czwartej klasy Szkoły Podstawowej nr 29 swoje umiejętności zaczynają pod okiem doświadczonych trenerów i specjalistów kształcić młodzi koszykarze, siatkarki oraz pływacy i pływaczki. W szkole uczy się też utalentowana tenisistka Maja Chwalińska, która idzie w ślady Agnieszki Radwańskiej. Ostatnio w parze z Igą Świątek wygrała juniorskie mistrzostwa świata w tenisie ziemnym, czyli juniorski Fed Cup.

  Nic więc dziwnego, że otwarcie odnowionego całkowicie basenu, sali gimnastycznej, a także mniejszych sal i szatni z całym zapleczem, to duże wydarzenie w życiu Zespołu Szkół nr 3. Podczas uroczystej akademii nie zabrakło więc słów podziękowań m.in. pod adresem wykonawców tej inwestycji, władz miasta, klubów sportowych, z którymi współpracuje ZS 3 oraz nauczycieli i wszystkich osób, które zaangażowane były w ten projekt.

  – Jesteśmy dumni z tego, że od września 2015 roku jesteśmy jedyną w regionie szkołą z oddziałami sportowymi, które pozwalają na rozwój talentu tak wielu młodym ludziom. Ta inwestycja z pewnością przyczyni się do tego, że treningi i szkolenie będą się odbywały w doskonałych warunkach. Mam więc nadzieję, że hasło „Sportowa duma miasta” nie pozostanie tylko pustym sloganem, ale wypełni się sukcesami naszych wychowanków – przyznała Monika Jagodzińska, dyrektor Zespołu Szkół nr 3. – Takich nowoczesnych obiektów sportowych jest w naszym mieście coraz więcej. Widać, że z każdym rokiem to zaplecze edukacyjne i sportowe się zmienia na lepsze. Potrzebna jest jeszcze odrobina cierpliwości i wyrozumiałości, a będą kolejne inwestycje. Nie zapominamy także o tych terenach oddalonych nieco bardziej od centrum – przyznał Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem