Dąbrowa Górnicza: podziękowania dla najaktywniejszych...

  Dąbrowa Górnicza: podziękowania dla najaktywniejszych wolontariuszy WOŚP ZDJĘCIA

  PAS, mat. prasowe

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Podziękowania dla najaktywniejszych wolontariuszy WOŚP w Dąbrowie Górniczej
  1/16
  przejdź do galerii

  Podziękowania dla najaktywniejszych wolontariuszy WOŚP w Dąbrowie Górniczej ©mat. UM

  W Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Góniczej popłynęły podziękowania dla najaktywniejszych wolontariuszy tegorocznej akcji WOŚP. Podczas XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dąbrowianie znów pokazali, że stać ich na wiele i potrafią zachęcić innych do tego, by podzielili się tym co mają z potrzebującymi. Do puszek 310 wolontariuszy kwestujących na terenie miasta trafiło łącznie aż 130 tys. 404 zł. To o 20 tysięcy więcej niż rok wcześniej.
  Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej spotkał się z najaktywniejszymi wolontariuszami WOŚP. Wśród nich znalazła się sześciolatka Jula Krzemień (najmłodsza wolontariuszka) i rekordzistka Aleksandra Miazga ze sztabu w Strzemieszycach, która podczas tegorocznej akcji zebrała 3463 zł. Prezydent podziękował wolontariuszom za włączenie się do akcji i ogromne zaangażowanie.

  Wśród wolontariuszy, którzy w roku 2017 zebrali ponad 1500 złotych znaleźli się: Julia Krzemień (najmłodsza wolontariuszka - 6 lat), Wiktoria Bondka, Ksawery Pietraszko, Kinga Stefanow, Oskar Jakubiak, Aleksandra Miazga, Nadia Winkiel, Tomasz Kurasiewicz, Julia Madziewicz, Kamil Dzienniak, Magdalena Mike, Daniel Witaszek, Kacper Kostecki, Urszula Kurach. Opiekunami sztabów byli Beata Kowalska, Ilona Jeziorowska, Małgorzata Przeździk – Zynek, Wiesław Olszewski, Mariusz Aniszkiewicz. Dąbrowski finał koordynowała Agnieszka Pietraszko.

  Przypomnijmy, że wydarzenia w ramach WOŚP odbywały się w Pałacu Kultury Zagłębia i przed nim, a także w Strzemieszycach na stadionie K.S. „Unii – Strzemieszyce”. Tradycyjnie można było wziąć udział w konkursach z nagrodami, loterii fantowej, koncertach, licytacjach, pokazach filmów, warsztatach plastycznych i zabawach. Dla WOŚP zagrała Miejska Orkiestra Dęta, działał Sklepik pod Aniołem, chętni mogli zmierzyć poziom cukru czy przeszkolić się w udzielaniu pierwszej pomocy. W wodach Pogorii specjalnie dla WOŚP kąpało się blisko 200 morsów. O godz. 20.00, jak w całej Polsce obejrzeliśmy pokaz fajerwerków - Światełko do nieba.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem